Kimdir

Ali Engin Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Engin Hayatı ve Biyografisi

Ali Engin Kimdir, Kaç Yaşında? Soruları CHP İzmir, Narlıdere Belediye Başkanı hakkında en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. 2019 yerel seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Narlıdere İlçesi Belediye Başkanı olarak seçilen Ali Engin Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Ali Engin Kimdir, Kaç Yaşında?

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin 1965, Petek doğumludur ve 2024 yılı itibariyle 59 yaşındadır. Ege Üniversitesi, Tarih ve İşletme bölümü mezunudur. Ayrıca iş insanı olan Engin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak yaşamını sürdürmektedir. .

CHP bünyesinde çalışmalarına Karşıyaka İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi, İzmir İl Başkan Yardımcısı, 2012-2015 yılları arasında CHP İzmir İl Başkanlığı, 25,26 ve 27. Dönem CHP İzmir 2.Bölge Milletvekilliği Adaylığı gibi görevlerde bulunmuştur.


Ali Engin Hayatı ve Biyografisi

İş insanı olan Ali Engin, Engin İnşaat Gayrimenkul Geliştirme Yönetim Kurulu Başkanı olarak hayatına devam etmektedir. İzmir Müteahhitler Derneği, İzmir Ticaret Odası, BİLSES Vakfı, Karşıyaka Spor Kulübü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi’nde aktif görevler almıştır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İzmir İli, Narlıdere İlçesi Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.


Ali Engin: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu