Kimdir

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Nerelidir? Aslı Aydıntaşbaş Hayatı ve Biyografisi

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Nerelidir?. Gazeteci Aslı Aydınbaş son günlerde siyaset ve dış politika gündemi dair yaptığı yorumlar ve tespitlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Peki özellikler son günlerde tweetleriyle dikkatleri çeken Aslı Aydıntaşbaş Kaç Yaşında? Aslı Aydıntaşbaş Hayatı ve Biyografisine ait tüm bilgilere makalemizden ulaşabilirsiniz.

Aslı Aydıntaşbaş Kimdir, Nerelidir?

Gazeteci Aslı Aydınbaş 24 Şubat 1973 tarihinde İstanbul‘da doğdu. İstanbul’da Robert College’den mezun olduktan sonra ABD’nin Maine eyaletinde Bates College’te eğitimini tamamladı. Ardından New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını bitirdi. Gazeteciliğe Cumhuriyet gazetesinde başladı.

Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV ve Akşam’da köşe yazarı, muhabir, Vaşington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak görev aldı.

İsmi ilk kez Yeni Yüzyıl gazetesinde Ortadoğu konularında haber yazan bir dış politika muhabiri olarak duyuldu. Gazeteci kimliğiyle Kuzey Irak’a çok sayıda ziyaret yaptı. Bu ziyaretler sırasında Mesut Barzani, Celal Talabani ve Hoşyar Zebari gibi Ortadoğu’nun Kürt figürleriyle yakınlık kurdu. Bu yakınlık kendisini daha sonra Sabah gazetesinin Ankara temsilciliğine kadar taşıdı.


Aslı Aydıntaşbaş Hayatı ve Biyografisi

Aslı Aydıntaşbaş, Yeni Yüzyıl gazetesinde çalışırken gazete kapanınca Sabah gazetesine geçti ve 2005 yılına kadar Washington muhabiri olarak görev aldı.

The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makalelerini yayınlandı. Skytürk 360’da Sıcak Temas programı yaptı. Milliyet gazetesinde dış haberleri sayfasında köşe yazıları yayınlandı.

Mayıs 2013 yılından itibaren CNN Türk kanalında “Karşı Gündem” programını yapmaktadır. Aslı Aydıntaşbaş, 7 Ağustos 2007 tarihinde işadamı Ekin Alptekin ile evlendi. Nikah şahitliğini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli yaptı. Düğünün onur konuğu da Fener Rum Patriği Bartholomeos’tu.


Aslı Aydıntaşbaş: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu