Kimdir

Büşra Akın Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi

Büşra Akın Dinçer Kimdir, Kaç Yaşında? Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi. Son günlerde merak edilen isimler arasında yer alan Büşra Akın Dinçer Ne Mezunu? Büşra Akın Dinçer Ne İş Yapıyor? merak edilmekte. Gelin birlikte Büşra Akın Dinçer Hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Büşra Akın Dinçer Kimdir?

TV ekranlarında sunuculuk yapan Büşra Akın Dinçer Kimdir? merak edilenler arasında yer aldı. Özellikle merak edilenler arasında yer alan Büşra Akın Dinçer Kimin Yeğeni? araştırılmakta. 1989 yılında Erzurum’da doğan Büşra Akın Dinçer, 2024 yılı itibari ile 35 yaşındadır ve aslen Erzurumludur. Eğitim hayatında lise ve üniversite hayatını ABD’ de tamamlayan Büşra Akın Dinçer, Üniversiteyi Houston Üniversitesi’nde Gazetecilik bölümünden mezun olarak tamamlamıştır.

Ekranların ilk tesettürlü sunucusu olarak da bilinen Büşra Akın Dinçer, meslek hayatına ilk olarak TRT Türk’te editör olarak başladı. Ardından ise Al Jazeera kanalında çalışmaya başladı. Kariyerine başarılarla devam eden Dinçer, daha sonra ATV’de yapımcı olarak görev aldı. Günümüzde ise hafta sonu HaberTürk TV’de yayınlanan hafta sonu bültenini sunarak ilk deneyimini gerçekleştirdi.


Büşra Akın Dinçer Hayatı ve Biyografisi

Yurtiçi ve Yurt dışı aldığı eğitimler sonrasında başarılı bir kariyer yapmayı hedefleyen Büşra Akın Dinçer, bir çok farklı medya kanalında çalışmaktadır. Kariyer hayatında bir çok başarılı projede yer alan Büşra Dinçer aynı zamanda sabah gazetesi ve AA’da muhabirlik yaptı. Üniversite hayatına gazetecilik bölümü tamamlayan Dinçer, HaberTürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü yapmaktadır. Büşra Akın Dinçer, kariyerine spiker olarak devam etmektedir. Bir dönem ise diplomasi programıyla ekrana geçti.

Büşra Akın Dinçer, 18 Mart 2023 itibariyle HaberTürk TV’de spiker olarak hafta sonu bülteni sunmaya başladı. Geçmiş dönemlerde Büşra Akın Dinçer ATV-A Haber Londra Bürosunda 3 sene görev yaptı ve Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nda (AA) muhabirlik yaptı. HaberTürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü yapan Büşra Akın Dinçer, şimdilerde kariyerine spiker olarak devam ediyor.

Instagram’da Büşra Akın Dinçer

Twitter’da Büşra Akın Dinçer

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu