Yaşam

Erkeklerin Aldatmasının En Sık Görülen 10 Nedeni

Erkeklerin Aldatmasının En Sık Görülen 10 Nedeni. İyi bir ilişkiniz olduğunu düşünüyorsunuz ve aniden aldatılmak gerçeğiyle karşı karşı karşıya mısınız. Erkekler neden aldatır? Kadınlardaki tüm kusurlar mı? Yanlış olan neydi? Bunları, erkeklerin aldatmasının en yaygın 10 nedeni listesinde bir araya getirdik. Bunun gibi yüzlerce soru aniden aklından geçmeye başlarsa, kendinizdeki tüm kusurları aramayın. Bazen karşılıklı hatalar her iki tarafın aldatmacasına neden olabilir.

Erkeklerin Aldatmasının En Sık Görülen 10 Nedeni

Neden? Neden yakalandıktan sonra bile hile yapmaya devam etsin ki? İlişkilerinin sona ereceğini bilseler ya da bu aldatmacanın bir sonucu olarak boşanacaklarını tahmin etseler bile neden ısrar ediyorlar? Aslında, bir erkeğin aldatmacasının birden fazla nedeni olabilir ve sevdiklerinizde bu davranış kalıplarını görürseniz, belki de ilişkinizi düşünmeye başlamalısınız.

Kadınlar aldatıyor, erkekler aldatıyor… Ama bazı durumlarda aldatmanın nedeni sizinle ilgili değil, eşinizin önceki hayatıyla ilgilidir. Aslında çoğu zaman partnerinizin önceki hayatı, sizinle olan ilişkilerinizde hayatta kalamayacağınız travmalar ortaya çıkmış olabilir.

İhanet bugün eşler arasındaki en büyük sorundur. Özellikle birçok kadın hile yapan erkek olmadığını düşünüyor. Hemen hemen tüm kadınlar, sürekli olarak uygun nedenlerle karşı karşıya oldukları için sadakatsiz bir erkek olmadığına inanıyorlar. Bu nedenle, kadınların erkeklere güvenmesi çok zor olabilir. Ama neden erkeklerin ihanet etmesi gerekiyor? ABD’de yapılan çalışmalarda eşlerine ihanet eden erkeklerin kendilerine adalet verdikleri görülmüştür ‘. Erkekler aşağıdaki nedenlerle ortaklarını aldatmaktadır:

1. Adam Yeterince Olgun Değil

Erkekler neden aldatır? Sevdiğiniz kişi daha önce hiç bir ilişkiye tam olarak bağlanmamışsa ve eylemlerinin partnerine zarar verdiğini fark edemiyorsa, ciddi bir durumdasınız demektir. Daha önceki ilişkilerinde sadakat, bağlılık ve vaat kavramlarını hiç yaşamamış bir adam için, hile yapmak çok normal bir eyleme dönüşebilir. Dahası, monogamiyi sadece istediği zaman giyebileceği bir ceket olduğunu düşünen bu tip insanlarda, hile yaygınlaştı.

Erkeklerin kandırmak için yaptıkları ilk kılıf, zaman içinde eşlerine karşı duygularının azalmasıdır. Ancak, ailelerinin şımartılmasını istemeyen erkekler, diğer kadınlarla gizlice ilişki kurmak normaldir.


2. Bağımlılık Sorunları

Erkekler neden aldatır? Her zaman aldatmacanın nedenini aramayın. Uzun bir süredir alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ve hatta kumar bağımlılığı gibi çözülmemiş birçok sorun sizi aldatıyor olabilir. Bununla birlikte, bir adam bu bağımlılığı kendine bile kabul edemese de, aniden daha sonra pişman olacağı ilişkilere sahip olmaya başlar ve aldatma bir alışkanlık haline gelir. Bağımlılık nedeniyle aldatmacalarda, bir adam mutsuz olduğu hayattan ve kötü alışkanlıklarından kaçmaya çalışır. Sonunda, kendini ve sevdiği ve gerçek hayattan kaçtığı kadını aldatan bir profil haline gelir.


3. Yeterince Öz Güveni Yok mu?

Erkekler neden aldatır? Bir adam kendini çok yaşlı, çok genç ve çok çirkin bulabilir. Belki de kadınların onu sevmesi için yeterince yakışıklı parası olmadığını düşünüyor. Belki yeterince zeki değil, belki de yeterli karizması yok. Belki de orta yaş krizine girmiştir… Bunun gibi binlerce neden bir erkeğin aklından geçerse, burada bir ‘güvensizlik’ sorunu vardır. Herhangi bir konuda kendilerini yeterli bulamayan erkekler, kadınların dikkatini çekmek için ekstra çaba gösterecektir. Kadınların egolarını yerde sürünmek için onay almaları gerekiyor. Bu nedenle kadınlar tarafından sevilmeli ve talep edilmelidir. Ne kadar çok kadın ilgilenirse, o kadar iyi hisseder. Kadınlar genellikle eşlerinin ihanetine boyun eğmeyi tercih ederler. Bunun nedeni ailelerinin yok edilmesini önleme düşüncesidir.


4. İlişkileri Sonlandırmak

Erkekler neden aldatır? Aldatmanın bir başka nedeni, ilişkinin aslında sona ermesidir. Adam ilişkisinden son derece mutsuz ama bunu söyleyecek cesareti yok. Partnerine mutsuz olduğunu ve ayrılmak istediğini söyleyene kadar onu aldatmaya devam eder. Aslında adamın burada istediği şey “kirli işi” tamamen kadın tarafına bırakmak. Aldatıldığını fark eden kadının “Bu ilişki bitti” demesini bekliyor olabilir. Genel olarak, tüm erkekler farklı kadınlarla cinsel ilişki kurma eğilimindedir. Bu fırsatı değerlendirmek zorunda olduklarını düşünüyorlar.


5. İlişkinizi sona erdirmek istiyor ama önce yeni bir tane bulması gerekiyor

Erkekler neden aldatır? Sizinle olan ilişkinizi sona erdirmek istiyor, ancak yeni bir aday bulana kadar bunu söylemek istemiyor. Bu nedenle, yeni adayları tanımak için sizi kandırmaya devam ederken, sizinle olan ilişkiniz devam ediyor. Farklı kadınların erkeklere çekilmesi, ihanetten çıkarılan büyük bir kaya parçası gibidir. Buna ek olarak, kadınların ilgisi erkekleri şımartıyor.


6. Yalnızca Bencillik

Erkekler neden aldatır? Hayattaki ilk önceliği ve her zamanki önceliği sadece kendisi olabilir. Eşinin onu üzmesi veya incitmesi, hiç düşünmediği bir nokta değildir. Bu arada yalanlar gizlice yalan söylemeye ve aldatmaya devam eder. Vicdanı kandırmaya devam ettiği sürece acı çekmeyebilir. Hile yapan erkekler ortaklarının kendilerine bakmadığını ve eskisi kadar ilgi duymadıklarını iddia ederler. Bu yüzden eşlerinden uzaklaştıklarını söylüyorlar.


7. Eşsiz ve Karşılaştırılamaz Olduğunu Düşünebilir mi?

Erkekler neden aldatır? Eğer bir erkek kendini diğer erkeklerden farklı ve benzersiz bulursa, aldatma kaçınılmazdır. Çünkü o diğer insanlardan farklı ve üstündür. Dahası, kendisini bu şekilde benzersiz olarak tanımlayan bir adam, diğer insanlardan daha fazla sahip olmak ister. Normal kurallar, gelenekler ve gelenekler bunun için geçerli değildir. Kendisini diğer erkeklerden farklı olduğuna ikna ediyor ve ödül olarak birden fazla kadınla birlikte olmak istiyor. Aldatma, ona verdiği en büyük ödüldür. Erkekler, ihanetlerinin eşleri kendilerini yakalamadan önce gerçekleşeceğinden şüphe duymazlar. Bu yüzden kadınlar aldatılmıyor. Ancak erkeklerin kadınlar tarafından aldatıldığı kısa sürede tahmin edilmektedir.


8. Anlık Dürtü İle…

Erkekler neden aldatır? Aslında, aldatmayı hiç düşünmemişti ve daha önce hiç aldatmamıştı. Ama aniden koşullandırılmış olan ve bir dürtüyle kandırıldım. Çoğu aldatmaca geçmiş deneyimlerden etkilenirken, bu aldatmacanın geçmiş deneyimlerden ziyade ‘fırsatı’ vardır. Örneğin, aldatmayı düşünmeyen, ancak önünde bir fırsatı olan bir adam, ihanetin neden olacağı zararı göz önünde bulundurmadan dürtüsel hareket eder. Zamanla, evli çiftler arasında cinsellik de dahil olmak üzere her şey sıradan hale gelir. Genellikle sıradanlığın bu heyecanı zamanla tutku ve sadakatle sona erer. Bu nedenle, erkekler diğer kadınlarda tutku ve farklılık aramaya çalışırlar.


9. Gerçekçi Olmayan Beklentiler

Erkekler neden aldatır? Kadın tüm beklentilerini karşılamalı, tüm yönlerini anlamalı ve tüm arzularına cevap vermelidir 7/24 Burada, gerçekçi olmayan beklentileri olan bir adam aradığı şeyi tam olarak bulamaz. Kadınların kendi sınırları, dünyaları, arzuları ve arzuları olduğu ve ortak bir yaşam yaratamadıkları gerçeğini görmezden gelen adam, gerçekçi olmayan beklentilerini araştıracaktır.


10. İntikam almak için

Erkekler neden aldatır? Senden intikam almak için hile yapıyor olabilir. Bu tür bir aldatmacada yalan söylemesi ve senden saklanması gerekmez. Çünkü duymanızı, bilmenizi istiyor. Amacı sizi incitmek ve acı çekmektir. Aslında, aldatma, kendi içinde bir heyecan tutkusundan kaynaklanır. Buna ek olarak, erkekler de bir fark yaratmak ve hayatlarındaki hareketi arttırmak için kendilerine ihanet edebilirler.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Burcunuza Göre Aşktan Ne Bekliyorsunuz?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu