Sıradaki içerik:

Gençlik Merkezi Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Film Önerileri 2020/2021 En Çok İzlenen 20 Film 

avatar

admin

 • e 16

  Mutlu

 • e 10

  Eğlenmiş

 • e 6

  Şaşırmış

 • e 4

  Kızgın

 • e 10

  Üzgün

Evde vakit geçirmek isteyip ” Ne İzlesem” diye düşünenlerin imdadına yetişecek 2020 / 2021 yılın en güzel ve en çok izlenen güncel filmlerini listeledik. En iyi filmler genellikle IMDb puanı yüksek olan filmlerdir listemizde yer alan 2020 yılının en güncel en çok izlenen ve en çok IMDb puanı alan filmleridir ve Dünya çapında mutlaka izlenmesi gereken filmler listesindedir.

Film Önerileri 2020/2021 listemizde  macera, aksiyon, komedi, korku, fantastik – bilim kurgu türünde dünyaca ünlü birçok başarılı yapımı bulabilirsiniz. İşte 2020-2021 en çok izlenen filmleri…

2020/2021 En Çok İzlenen 20 Film

1) Bad Boys for Life

Tür:  Aksiyon, Komedi.
IMDb Puanı: 10.0/10
Bu filmde, Will Smith ve Martin Lawrence’ı, ikili ile özdeşleşen Mike Lowery ve Marcus Burnet rollerinde yeniden izleyeceğiz. Filmde, Marcus daha sakin bir hayat sürerek ailesi yaşamına odaklanmak ister ama Mike’ın hayatını tehlikeye atan bir durum oluşur ve Marcus göreve geri dönmek zorunda kalır. Aksiyon, komedi, macera filmi severler için kaçırılmaması gereken bir film.


2) Wonder Woman

Tür: Aksiyon, Fantastik, Macera.
IMDb Puanı: 10.0/10
Sadece savaşçı amazon kadınların yaşadığı Themyscira adasında büyüyen, buranın dışına hiç çıkmamış ve hiçbir erkek görmemiş Diana müthiş savaş yeteneklerine sahip bir yarı tanrıdır. Günün birinde adaya bir Amerikan savaş uçağı düşer. Uçağın pilotu Steve Trevor, Diana tarafından kurtarılır. Dünyanın büyük bir savaş halinde olduğunu anlatan pilotun sözleriyle Diana, adasını terk ederek uygar dünyaya doğru yola çıkar ve dünya savaşını bitirebilmek için bütün hünerlerini ortaya sermeye başlar. Aksiyon filmi sevenlerin bağımlısı olacağı bir film.


3) Sessiz Bir Yer 2 (A Quiet Place 2)

Tür: Korku
IMDb Puanı: 10.0/10
Konusu: Dünya üzerinde ses çıkaran herkesi avlayan bilinmeyen bir güç, insan ırkını yeryüzünden silmek üzere olmasını konu alıyor. Bu kaos içerisinde 4 kişilik Abbott ailesine odaklanan filmde, aile hayatını sürdürmek için büyük bir sessizlik içinde yaşamak zorundalardı. İlk tehlikeden kurtulan aile, aslında kurtulduklarının karşı karşıya oldukları tek tehlike olmadığını fark edecektir. Evin dışında onları bekleyen dehşet verici başka tehditler de vardır! Dünya çapında mutlaka izlenmesi gereken korku filmleri 2020/2021 Filmlerinin başında yer alan bir film. Korku filmi tutkunları bu filmi kesinlikle izlemeli. Bu filmi izledikten sonra gece yatağınızdan çıkamayacaksınız.


4) Greenland (Official Traıler)

Tür: Aksiyon, Gerilim
IMDb Puanı: 10.0/10
Durdurulamayan bir göktaşı Dünya’ya yaklaşmaktadır. Çarpışma sırasında büyük bir yıkım yaratacağı beklenen göktaşından korunmak için ise tek bir bölge vardır Greenland… John Garrity ve eşi Allison ile çiftin oğlu Nathan, sığınak bulmak için Greenland’e doğru yola çıkarlar. Ancak doğanın ve insanların içinde bulunduğu karmaşa bu yolcuğu o kadar kolay kılmayacaktır. Yaklaşan göktaşının parçalarının atmosfere girmesi ve Dünya’nın çeşitli yerlerinden felaket haberlerinin bir bir gelmesi ile birlikte John ve Allison Garrity insanlığın en vahşi, kanunsuz şekli ile karşı karşıya kalırlar. Küresel felaketin geri sayımı devam ederken sığınağa ulaşmaya çalışan aile zorlu bir yolculuktan geçer.


5) Zebun

Tür: Korku
IMDb Puanı: 10.0/10
Kenan’ın eşi Esma ve kızı ile sakin, mutlu bir hayatı vardır. İşinde de oldukça başarılı olan Kenan, bir iş seyahatinden sonra halüsülasyonlar görmeye başlar. Başlarda bunu yorgunluğuna vermiş olsa da; devam ettiğinde arkadaşı Burak’a anlatır. Burak’ın yönlendirmesi ile önce bir psikoloğa, ardından hocaya giden Kenan’ın hayatı eskisi gibi olabilecek midir?


6) Scoob!

Tür: Animasyon, Gizem, Komedi, Macera
IMDb Puanı: 10.0/10
Scooby-Doo ve Shaggy’nin arkadaşlığının nasıl başladığını ve yıllar içinde nasıl geliştiğini anlatan “Scoob!” ilk uzun metrajlı animasyon Scooby-Doo macerası olarak öne çıkıyor. Hikâyenin nasıl başladığını ve Velma, Daphne, Shaggy, Scooby-Doo’ dan oluşan amansız dedektif ekibinin nasıl bir araya gelip “Gizem Şirketi”ni kurduklarına şahit olmaya hazır olun.


7) Allagash Blood and Money 2020

Tür: Gerilim
IMDb Puanı: 10.0/10
Yaşlı bir Vietnam gazisi uçsuz bucaksız ıssız karlı bir ormanda kaçak olarak Karaca ve geyik avlarken yanlışlıkla genç bir kızı vurup öldürür. Kızın yanında içi milyon dolarla dolu bir çanta vardır.
Film kötü değil, ama bayağı yavaş. Konu ilk 20 dakikadan sonra sadede geliyor.
Pek gerilim yok. Macera.. Mantık hataları var.
Kar-beyaz atmosfer sevenler için…


8) Break the Silence: The Movie

Tür: Belgesel, Müzikal
IMDb Puanı: 10.0/10

Ünlü K-Pop grubu BTS’i odağına alan belgeselde, grubun çıktıkları turne boyunca yaşadıkları, grup elemanlarının hayatları ve hayranlarıyla ilişkileri gözler önüne seriliyor.


9) Jiang Ziya Legend of Deification

Tür: Animasyon, Fantastik
IMDb Puanı: 9.8/10
Jiang Ziya filmin orijinal adı Legend of Deification’dur. Bir Çin filmi olan Jiang Ziya, animasyon türünde olması bakımından çok dikkat çekmektedir. 90 dakikalık bölüm ile izleyenleri karşılayacak olan filmin henüz vizyon tarihi belli değil. Filmin yönetmen koltuğunda Cheng Teng ve Li We birlikte otururken, filmde seslendirmeleri Zheng Xi, Yang Ning, Yan Meme, Ji Guanlin ve Jiang Guangtao gibi usta isimler yapmaktadır. Filmin yapımcılığını ise Beijing Enlight Pictures firması üstlenmektedir. Jiang Ziya filminde Kunlun tarikatının ilahi ordusunun üst komutanı olan Jiang Ziya, Shang hanedanlığı arasındaki savaşı kazanır. Tanrılar arasındaki yeni konumuna yükselmeden önce fanilerin varlığını tehdit eden Dokuz Kuyruklu Tilki Şeytanını infaz etmesi emredilir.


10) Maskeler De Düşer

Tür: Komedi
IMDb Puanı: 9.8/10
Maskeler de Düşer filminin konusu bir babanın hasta oğlunu iyileştirebilmek için gereken parayı bulması üzerine kuruludur. Çaresiz kalan baba önce çocuğunun tedavisi için gayrimeşru yollardan para kazanmak zorunda kalıyor. Ama bu süreçte paranın da tadını alıyor.
Gayrimeşru şekilde para bulmaya devam ediyor. Para bulma yolculuğunda babanın niyeti de insanları bir nevi dolandırarak, yurt dışına kaçmak. Ancak hastalığı ortaya çıkar, yurt dışına kaçış planı suya düşer. Paralarla birlikte kapana kısılır. İşte o zaman paranın anlamını sorgulamaya başlar. Adam sonunda paranın önemsiz ve değersiz, sevginin, dostluğun, ailenin değerli olduğunu anlar.


11) Penceredeki Kadın (The Woman in the Window)

Tür: Dram, Gizem, Suç
IMDb Puanı: 9.5/10
A. J. Finn’in romanından uyarlanan filmde, kendisini eve kapatan Anna’nın hikayesi anlatılıyor. New York’da bir apartmanda yalnız yaşayan Anna, asla dışarı çıkmaz. Tüm zamanını evde içip, film izleyerek ve komşularını röntgenleyerek geçirir. Anna’nın rutin, sakin yaşantısı evinin tam karşısına taşınan Russell ailesinden sonra altüst olur. Anna, idealindeki aile olarak gördüğü Russell ailesini izlemeye başlar ve bir gün hiç görmemesi gereken bir şey görür.


12) Hitman: Agent Jun Hitman

Tür: Aksiyon, Komedi
IMDb Puanı: 9.3/10
Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nın en iyi ajanlarından biri olan Jun, tek bir saldırıda düzinelerce teröristi tek başına öldürebilir. Hayatından hayal kırıklığına uğramış olan Jun, ölümünü gizler ve NIS’i bir aile babası olarak normal bir yaşam sürmek ve bir webtoon sanatçısı olma hayalini yerine getirmek için terk etmeyi başarır. Ancak, web sitesi okurları ve hatta karısı tarafından göz ardı edilir. Depresif ve kendine kızgın olan Jun, aniden gizli bir ajan olarak geçmişinin bir webtoon’unu çizer.


13) Yeh Ballet

Tür: Dram
IMDb Puanı: 9.2/10
Eksantrik bir bale ustası tarafından keşfedilen yetenekli ancak fakir iki Mumbaili genç, dans hayallerinin peşinden koşarken bağnazlık ve ayıplama ile karşılaşır.


14) Chhapaak

Tür: Biyografi, Dram
IMDb Puanı: 9.0/10
Chhapaak filmi Laxmi Agarwal adındaki birinin yaşamını gerçek hayattan uyarlayarak anlatıyor. Laxmi, bir gün bir asit saldırısına maruz kalır ve son anda bu olaydan kurtulur. Tabi buna kurtulmak denirse. Çünkü bedeninde çok derin izler bırakan bu olay onun karşısına ömür boyu çıkacaktır. Henüz 15 yaşındayken kendisinden çok çok büyük olan 32 yaşında bir adam ile onun suç ortağının yaptığı saldırı neticesinde büyük bir yara alır. Laxmi ise filmde kendi adını kullanmıyor, onu Malti olarak görüyoruz. Saldırı sonrasında hakkını aramaya çalışan Malti diğer yandan tedavisi ile uğraşır. Tedavisinde bulunan Chhapaak ile yakın ve duygusal bir ilişkiye girer.


15) Hamilton

Tür: Müzikal, Tarih
IMDb Puanı: 9.0/10
“Hamilton” üç kişiyi ve Kevin isminde bir koalayı odağına alıyor. Müzikalde hip-hop ve diğer müzik tarzları ile Amerika’nın unutulan kurucu babası Alexander Hamilton’ın hikâyesi anlatılıyor.


16) Körleşme (Going Blind)

Tür: Dram
IMDb Puanı: 9.0/10
Üç yaşında kör olmuş bir insan, tam kırk yıl sonra görmeye başlarsa ne olur? Bu film, başına böyle bir mucize gelen ve fakat beklenenin aksine hayatı kâbusa dönüşen Sinan’la (43) eşi Nilgün’ün (34) hikâyesini anlatmaktadır.


17) Stargirl

Tür: Dram, Komedi, Romantik
IMDb Puanı: 8.9/10
Mica Lisesi’nde okuyan Leo Borlock, ortalama bir öğrencidir. İyi notlar alan ve okulun bando takımında olan Leo, diğer öğrenciler tarafından pek fark edilmez. Ancak onun hayatı, Susan ‘Stargirl’ Caraway adında okula yeni bir öğrencinin gelmesi ile bambaşka bir hal alır. Gizemli ve ilginç bir kız olan Stargirl, Leo’nun fazlasyla ilgisini çeker. Zamanını onunla daha fazla bilgi edinmekle geçiren Leo, Stargil sayesinde bilmediği bir hayatın içine dalar.


18) Monster Problems

Tür: Macera
IMDb Puanı: 8.8/10
Hayallerindeki kız ile birlikte olabilmek için canavarlarla dolu kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor.


19) El Secreto The Secret: Dare to Dream

 

Tür: Dram, Romantik
IMDb Puanı: 8.8/10
Gözlerindeki Sır’da, ülkenin en önemli mahkemelerinden birinde yıllarca sorgu müfettişliği yapan Benjamin Esposito, görevini bırakarak inzivaya çekilmeye karar vermiştir. Bu süreçte, görev yaptığı süre boyunca kendisini oldukça etkileyen bir vakayı kaleme alıp romana çevirmeyi planlamaktadır. Yaklaşık otuz yıl önce işlenen bu vahşi tecavüz ve cinayet vakasıyla ilgili detayları yeniden hatırlamaya başlayan adam tekrar bu dava üzerinde çalışmaya ve bu üstü kapanmış suçu aydınlatmaya karar verir. Belge ve bulguları yeniden inceleyebilmek için ilk adım eski çalıştığı yere geri dönmektir. Esposito için bu süreç adaletin ve vicdan kavramının acı gerçeklerinin su yüzüne çıktığı bir yolculuğa dönüşür.


20) Clouds Fly a Little Higher

Tür: Dram
IMDb Puanı: 8.8/10
Bir gencin hayatı, kendisine nadir görülen bir kemik kanseri teşhisi konulması ile alt üst olur. Yaşadığı şoku atlatmasının ardından genç, hayatta az kalan zamanını değerli bir şekilde geçirmeye karar verir. Bu süreçte genç başkalarına ilham olmanın yolunu bulur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Pınar5 ay önce
 • Chhapaak Kesinlikle izlemelisiniz arkadaşlar

 • Tarik6 ay önce
 • Gemilerin kesinlikle tavsiye ediyorum

 • Buse6 ay önce
 • Güzel filmler kesinlikle izlenmeli