KYK

Genciz biz KYK Yurt Kayıt Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Genciz biz KYK Yurt Kayıt Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır? Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrenciler farklı nedenlerden dolayı KYK yurt iptal etme ya da KYK yurt kayıt sildirme işlemi yapmak isteyebiliyorlar. Bizde bu makalemizde KYK yurduna gitmeden online olarak KYK Yurt Kaydı Sildirme yolundan bahsedeceğiz. Gelin hep birlikte KYK Yurt Kayıt Sildirme İşlemi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

KYK Yurt Kayıt Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

KYK Kayıt Sildirme, Öğrenci Yurttan kaydını sildirmek istediğinde kendisine verilmiş olan malzemeleri görevlilere teslim eder ve aşağıdaki ilişki kesme belgesindeki ilgili birimlere belgeyi imzalatır. Bu belgeyi idareden de temin edebilir. İmzaların tamamlanması halinde kaydını sildirir. Kaydını sildirdiği tarihte gün hesabıyla Yurt ücreti hesaplanır. Kayıt sildirdiği ay yurt ücretini yatırmamışsa Depozitosundan kesilir, yatırmışsa Kalan Yurt ücreti ve Depozitosu vermiş olduğu İBAN numarasına il Müdürlüklerince yatırılır. Dilekçenize mutlaka Size ait bir Hesabın Iban Numarası yazmanız gerekmektedir. İşlemlerin kısa sürede bitirilmesi açısından IBAN numarasının doğruluğundan emin olunuz.

Yurtlarınıza gitmeden de kayıt sildirme dilekçenizi ve Yurt kimlik kartınızı Yurdunuza iadeli taahhütlü olarak göndererek kaydınızı sildirebilirsiniz.

KYK Yurt Kayıt Sildirme Dilekçesi

Genciz biz KYK Yurt Kayıt Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Ayrıca https://gencizbiz.gsb.gov.tr/ uygulamasından da kaydınızı sildirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek KYK yurt kayıt sildirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

1-Gencizbiz adresine e-devlet şifrenizle giriş yapınız. Aşağıdaki işaretli Yurt İşlemlerini tıklayınız.

2-Yurt işlemleri menüsünden Yurt Kayıt Silme Talebini tıklayınız.

3-Kayıt Silme Talebi menüsünden açılan sayfadaki alanları eksiksiz doldurunuz. Niçin kayıt sildirdiğinizi, Telefon Numaranızı ve kendinize ait IBAN Numaranızı eksiksiz doldurunuz ve kaydet tuşuna basınız talebiniz Yurdunuzu ulaşacak ve kaydınız silinecektir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Yurt Depozito İadesi Nasıl Alınır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu