Din

Huysuz ve Sinirli Çocuklara Okunacak En Etkili Dualar-Esmalar

Huysuz ve Sinirli Çocuklara Okunacak En Etkili Dualar-Esmalar. Çocuğunun yaramaz, asi ve sinirli olmasından şikayetçi olan Anne ve Babalar öncelikle sabredip Allah’ dua etmelidir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan anne-babalar çocuklarını sakinleştirecek dualar ve esmalar arayışında bulunuyorlar. Bizde Huysuz ve Sinirli Çocuklara Okunacak esmalar, dualar ve sureleri bu makalemizde paylaştık.

Huysuz ve Sinirli Çocuklara Okunacak Dualar-Esmalar

Çocuğu sinirli ve huysuz olan aileler çocuklarını sakinleştirmek için Allaha sığınıp aşağıdaki duaları ve esmaları okuyabilirler.

Huysuz çocuğa okunacak Esmâü’l Hüsna:

Ya Mukit” ismini 7 kere bir boş kaba okunursa ve o kabı su ile doldurup huysuz çocuğa içirilirse Allah’ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir.
Şayet, anne babanın çocuğu söz dinlemez ise, şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak “Ya Şehid” derse Allah’ın izniyle çocuğu itaatkar olur.
Şayet çocuğunuz yaramaz ve huysuzsa ona okuyabileceğiniz en güzel duayı sizlerle paylaşalım. Öncelikle güzel bir abdest alıp, daha sonra sessiz ve tek olabileceğiniz bir odaya geçilir ve çocuğunuzda yanınızda olsun. Daha sonra Euzu Besmele çekip aşağıdaki duaları okuyabilirsiniz.

Huysuz Çocuğa Okunacak Dua;
Okunuşu:
“Bismillahirrahmanirrahim”
“Efe gayre dinillahi yebgune ve lehu esleme men fis semavati vel ardı tav’an ve kerhen ve ileyhi yurceun.”
Anlamı; Peki onlar, Allah’ın dininden başka bir din mi arıyorlar? Oysa göklerde ve yerde her ne varsa istese de, istemese de, O’na teslim olmuştur ve O’na döndürülmektedirler.
ALİ İMRAN SURESİ 83.AYET
Okunuşu:
“Bismillahirrahmanirrahim”
“Üizüke bi kelimatillahi-t-tammeti min külli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin Lammetin.”
Anlamı; Allah sizi; şeytanların, zehirli mahlukların ve nazarı değen gözlerin şerrinden, eksiksiz kelamının yüzü suyu hürmetine korusun.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Tuvalete Girerken ve Çıkarken Okunacak Dua ve Anlamı

👉 Kötü Düşüncelerden, Vesveseden Kurtulmak İçin Hangi Dua Okunur?

👉 Gece Uyumadan Önce Okunacak Dualar

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu