BlogSinema

İşletme Öğrencilerinin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 TEDx Konuşması 2024

İşletme Öğrencilerinin Mutlaka İzlemesi Gereken 5 TEDx Konuşması 2024. Kendi şirketinizi kurmayı hayal eden, kalkınan bir işletme öğrencisi misiniz? Kendinizi başarılı bir şirketin CEO’su olarak görüyor musunuz? İşletme okumak, size pazarlama, yönetim ve liderlik konularında becerilerinizi ve uzmanlığınızı geliştirme şansı vererek, sadece bir kaç isim vermeniz için sonsuz fırsatların kapılarını açacaktır.

İşletme Öğrencilerinin İzlemesi Gereken 5 TEDx Konuşması

TED , genellikle kısa, güçlü görüşmeler (18 dakika veya daha az) şeklinde fikirleri yaymaya adayan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. TED, 1984 yılında Teknoloji, Eğlence ve Tasarım’ın birleştiği bir konferans olarak başladı ve bugün 100’den fazla dilde – bilimden işletmeye – küresel konulara kadar hemen hemen tüm konuları ele alıyor. Bu arada, bağımsız olarak yürütülen TED etkinlikleri, dünyadaki topluluklarda fikirlerin paylaşılmasına yardımcı oluyor.

1. Ne kadar büyük liderler eyleme ilham verir – Simon Sinek

Simon Sinek “Altın Çember” modeline dayanarak, bazı kişilerin neden başkalarına imkansız gibi görünen şeyleri başarabildiğini açıklıyor.


2. Neden işe yaramaz şeyler yapmalısın – Simone Giertz

Yenilikçi olmanın ne kadar önemli olduğunu, performans kaygısı ile başa çıkmayı ve en önemlisi başarısızlığı nasıl kucaklayacağını öğrenen neşeli ve komik bir konuşma.


3. Başarı için fikrinizi programlama – Carrie Green

Girişimci ve Kadın Girişimciler Derneği’nin kurucusu Carrie Green’in ilham verici bir hikayesi, aklınızı başarı için nasıl programlayabileceğinizi açıklamak ve yol boyunca ortaya çıkabilecek engellerin üstesinden gelmeyi amaçlamak için muhteşem bir konuşma.


4. Size girişimcilik hakkında söylemedikleri şeyler – Mark Leruste

Bu TED konuşmasında Mark, girişimciliğin sırlarını paylaşıyor ve kendi işinizi kurmanız için gerçek bir bakış açısı sunuyor.


5. Sevdiğiniz işi bulmak için tutkunuzu takip etmeyin – Benjamin Todd

En tartışmalı TED video başlıklarından biri olan Benjamin’in konuşması, en yaygın kariyer tavsiyelerine alternatif bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor. Doğru ya da yanlış, siz karar verin…

Kim olduğunuzu ve ne olmak istediğinizi keşfetmek her zaman kolay veya açık değildir, ancak hayallere, hedeflere ve açık bir yöne sahip olmak gerçekten önemlidir.  

Ve unutmayın… iyi fikirler her zaman yayılmaya değer!


👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu