Sinema

Kaçırmamanız Gereken En İyi 10 3D Film 2024

Kaçırmamanız Gereken En İyi 10 3D Film 2024. Seyirciyi akıllara durgunluk veren aksiyon sahneleri ile şaşırtmak veya galaksiler arası bir savaş sahneleriyle büyülemek söz konusu olduğunda, 3D hemen hemen film yapımcılarının tercihi haline geldi. Ve CGI ve diğer en son görsel efekt tekniklerine güvenmek bütçeyi artırsa da, sonuç tamamen buna değer bir şey. Ancak tüm filmler 3D olarak izlemeye değer mi? Korkunç Son Hava Bükücü’yü hatırlıyor musun ?

Biz de unutmadık, bu yüzden size son birkaç yıldır yayınlanan ve tamamen görsel olarak sürükleyici bir şekilde izlemeye değer en iyi 3D filmlerin bir listesini sunuyoruz. Listemizdeki filmler, animasyonlu süper kahraman hareketlerinden ve dramasından yüksek oktanlı aksiyon filmlerine kadar farklı bir türe giriyor. Öyleyse daha fazla beklemeyelim ve doğrudan işe gidelim. İşte Kaçırmamanız Gereken En İyi 10 3D Film

1. Avengers: Infinity War

IMDb Değerlendirmesi: 8.5

2008’de Iron Man ile başlayan şey, ilk girişi Avengers: Infinity War olan sinematik bir süper kahraman destanının dünyayı sarsan bir sonucuna doğru yavaşça inşa edildi. On yıl ve beklenti boyunca biriken her şey, gerçekten de korkunç bir kötü adam, büyük bir süper kahraman kadrosu ve göz kamaştırıcı CGI efektlerinden bazılarıyla sınıf tanımlayıcı görseller getirerek büyük bir şekilde ödendi. Geçenlerde bir filmde izledim. Hikaye sürükleyici, aksiyon sahneleri harika ve filmde farklı gezegenler ve boyutlarda oluşturulan ortamlar inanılmaz, hepsi de filmi 3D olarak deneyimlediğinizde canlanıyor.


2. Jurassic World: Fallen Kingdom

IMDb Değerlendirmesi: 6.2 / 10

Steven Spielberg’in Jurassic Park’ı, o dönemdeki diğer filmlerden farklı olarak izleyiciyi dehşete düşürmeyi başardı ve gerçek hayattaki CGI efektlerini kullanmadan ve kamera büyüsüne güvenmeden. Çok sevilen serideki en son film olan Jurassic World: Fallen Kingdom, dinozorların daha gerçekçi ve korkutucu görünmesini sağlamak için sınıf lideri görsel efektleri harmanlayarak daha modern bir yaklaşım benimsiyor ve sonuç filmin etkileyici bir sergisi. yapımı. CGI etkilerinin parlaklığı, şimdi yok olan türleri daha önce hiç olmadığı kadar ayrıntılı ve gerçekçi bir şekilde tasvir eden hayat benzeri bir senaryo yarattı.


3. Ready Player One

IMDb derecesi: 7.5 / 10 

Steven Spielberg’den başkası tarafından yönetilmeyen Ready Player One, insanların sanal bir dünyada farklı bir kişiliği benimsediği fütüristik bir çağda yer alıyor. Filmin taslağı ve ayarları 3D film yapımı için özel olarak hazırlandı ve filmi gördükten sonra, sizi batırmamak için OASIS’in zihin bükme efektlerini ve OSIS’in neon görsellerini yaratmaya çalışan zor çalışmanın farkına varacaksınız. . Orijinal kamera kaydının yüksek kaliteli telesi , görüntüleyenlerin geniş ekranda gördüğü sahneleri dijital olarak yeniden oluşturmak için kullanıldı. Ready Player One’da tasvir edilen sanal alan, The Shining’deki orijinal film görüntüleri Spielberg’in son gezisinde neredeyse aynı görünmesi için sonradan işlenen bir otele dayanıyordu .


4. Aquaman

IMDb Değerlendirmesi: 7.7 / 10

Sualtı dizilerini çekmek asla kolay bir iş değildir. Bu yüzden, okyanusta üçte ikilik bir film olan yeni yayınlanan Aquaman durumunda, tüm dünyayı tüm ihtişamıyla yakalayabilen ve hareketlerini tasvir edebilen otantik görseller yaratmak doğal bir görev olacak. karakterleri hayat tarzında. Yine de yönetmen James Wan bunların hepsini başardı ve sinemaseverleri büyülemeyi başardı. Dev gelgitler, serbestçe yüzen devasa deniz canavarları ve büyük dövüş sahneleri, Aquaman’ı bir şekerleme ve DC’nin uzun, uzun süre istikrarlı bir şekilde çıkması için en iyi filmlerden biri yapıyor.


5. Zootopia

IMDb Değerlendirmesi: 8/10

Animasyonlu filmler ve 3D efektler el ele gider ve 3D hazır bir animasyon filmi de unutulmaz karakterler ve mükemmel bir hikayeye sahip olduğunda, insanların en yakın tiyatroya koşmasını engelleyebilecek hiçbir şey yoktur. Zootopia böyle bir filmdi ve yıldız çivili seslendirme sanatçısı filmin çekiciliğine daha da eklendi. Bir tavşan kolluk kuvvetleri ve hileli bir kızıl tilkinin istismarını takip eden film, Zootopia sinemaseverlerin kalbini kazanmayı başardı ve aynı zamanda bir milyar doların üzerinde para çekerek yılın En İyi Animasyon Filmi dalında Akademi Ödülü aldı gişe makbuzları.


6. Spıder-Man

IMDb Değerlendirmesi: 8.7 / 10

Sinematik fırından yeni çıkmış olan Spider-Man: Örümcek-Ayet’e, Spider-Man film hayranlarının özlem duyduğu ve gerçekten hak ettiği bir etiket olarak etiketlendi. Film, web-sapan süper kahramanın çizgi romanındaki çok-ayet olan Spider-ayetini büyük ekrana getiriyor ve sinemaseverlere hayranların favorisi Miles Morales’i tanıtmanın yanı sıra inanılmaz bir şekilde yapıyor. Sony, Spider-Man: Into the Spider-Verse üzerinde çalışmak için şimdiye kadarki en büyük animasyon uzmanlarını kullandı ve çabaları kesinlikle filmin 3D’de daha da eğlenceli olan farklı görsel stiliyle ödedi.


7. Black Panther

IMDb Puanı: 7.4 / 10 

Bu yıl dalgalar yaratan ve gerçekten göze çarpan bir film varsa, Kara Panter’di. Son birkaç yılda piyasaya sürülen en şık aksiyon filmlerinden biri olan Black Panther, süper kahraman türüne yeni bir bakış getirdi ve bazı çarpıcı aksiyon sahneleri, özellikle Wakandan dünyasını tasvir edenler, görsel performans ve büyük arka plan puanı. Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla 3D, Black Panther’den gerçekten zevk almanın ve Marvel’in süper kahraman destanında yeni bir sayfanın dönüşüne tanıklık etmenin uygun yoludur.


8. Incredibles 2

IMDb Değerlendirmesi: 7.8 / 10

Orijinal Incredibles filminin devamı için Pixar ve Disney’in on dört uzun yıl sürmesi gerekiyordu, ancak beklemeye tamamen değdi. Incredibles 2, süper güçlü ailenin maceralarını büyük ekrana geri getiriyor ve bu sefer aksiyon sahneleri daha fazla ilham verici ve görsel efektler öncekinden daha rafine. Incredibles 2, inanılmaz animasyonu ve hikayesi için yaygın bir beğeni topladı.


9. Rampage

IMDb Değerlendirmesi: 6.1 / 10

Dwayne ‘The Rock’ Johnson harika. Onu devasa canavarlarla dolu bir filme koyun ve müthiş faktör anında ikiye katlandı. Rampage böyle bir filmdir, ancak başrol oyuncusunun karizmasını bir kenara bırakırsanız, film göz alıcı görsel efektler festivali ve kurabiyeler gibi binaları parçalayan devasa canavarları tasvir eden CGI’dır. Şehrin modelini oluşturmak için 3D tarayıcılar kullanılarak binlerce fotoğraf çekildi ve katliam ve yıkımın gerçekçi bir tasviri için filmin iklim savaş sahnesi için Chicago’nun silüetini yakalamak için hareket kameraları kullanıldı.


10. Moana

IMDb Değerlendirmesi: 7.6 / 10

Son birkaç yıldır Disney’in istikrarından gelen en eğlenceli animasyon filmlerinden biri olarak kabul edilen Moana, hikayesi, şarkıları ve her şeyden önce 3D deneyimi için en uygun muhteşem görseller için önemli övgüler aldı. Sırasıyla Maui karakterinin gövdesini ve okyanus genişliğini süsleyen hareketli dövmeleri gösteren güzel sahneler oluşturmak için elle çizilmiş ve 3D bilgisayar animasyonunun bir karışımı kullanıldı. Film ayrıca bir Akademi Ödülleri adaylığı kazandı ve küresel gişede büyük bir skor elde etti.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu