KYK

KYK Yurdunda İnternet Kotası Ne Kadar? KYK İnternet Kotası Bitince Ne Olur?

KYK Yurdunda İnternet Kotası Ne Kadar?. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğünde kalan öğrencilere kurumca internet (WİFİ) hizmeti sunulmaktadır. Bu makalemizde KYK yurdunda kalan öğrencilerin en çok merak ettiği KYK İnternet Kotası Bitince Ne Olur? sorularının yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

KYK Yurdunda İnternet Kotası Ne Kadar?

KYK yurtlarında kalan öğrencilere kurumca derslerinde ve sosyal faaliyetlerinde kullanabilmeleri için ücretsiz olarak internet hizmeti sunulmaktadır. Sunulan internet hizmeti kişiye göre tanımlanır ve her öğrencinin kotası 32 GB dır. KYK kotası her ayın 1’inde yenilenir ve kotanızı  ayın 1 ile 30 arasında kullanabilirsiniz. KYK wifi kotanız yenilendiğinde diğer aydan haklarınız devretmez.


KYK İnternet Kotası Bitince Ne Olur?

KYK’da size ayrılan internet kotanızı aştığınızda herhangi bir ek kota alamazsınız. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değildir.


KYK WİFİ Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK yurtlarında kalan öğrenciler kaç GB internet kotası kaldığını öğrenmek isteyebilir. Bu şekilde internet kullanımlarını kontrol altına alarak sınavları yaklaştığı zamanlarda internete ihtiyaç duyduklarında internet kullanım haklarını saklamış oluyorlar.

Öğrenciler, KYK wifi kota sorgulama işlemini de tıpkı şifre alma işlemi gibi e-devlet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirler.  TC kimlik numarası ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak, kalan internet kullanımlarına dair ayrıntılı bilgi alabilirler. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sunulan bu wifi hizmetini sorgulamak için: https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkini tıklayıp sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklamaları gerekiyor. Sorgulama işlemi e-devletten yapılabileceği gibi KYK’nin kendi resmi sitesi üzerinden de yapılabiliyor. KYK sitesi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr sitesine girmelisiniz.

  • KYK internet kota sorgulama için öncelikle e-devlet üzerinden sisteme girerek kota bilgilerini görüntüleyebiliyor.
  • Bu şekilde görüntülenme sağlanan kota her zaman öğrencilerin kontrolünü sağlayabileceği önemli bir sistem olarak hizmet veriyor.
  • İstenilen bilgiler de bu şekilde kontrol edilmiş oluyor.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK WİFİ Girişi Nasıl Yapılır?

👉 Genciz Biz KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Oturum Kapatma Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Bağlanma: Şifre-Giriş-Çıkış İşlemleri Nasıl Yapılır?

👉 KYK WİFİ Ağına Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür?


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu