KYK

Okulu Dondurunca KYK Bursu Kesilir mi? Okulu Donduran Burs Alabilir mi?

Okulu Dondurunca KYK Bursu Kesilir mi? Okulu Donduran Burs Alabilir mi? Üniversite eğitimini farklı nedenlerden dolayı dondurmak isteyen öğrenciler tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Gelin hep birlikte Üniversite’de kayıt dondurulunca KYK bursu ne olur? öğrenelim.

Okulu Dondurunca KYK Bursu Kesilir mi?

Üniversite eğitimine farklı nedenlerden dolayı en az bir yarı yıl izin alan veya kayıt donduran öğrencinin bursu/kredisi Kuruma durumunun bildirildiği tarihi takip eden ödeme döneminden itibaren kalan süre kadar kesilir. Öğrencinin yeniden öğrenimine başladığını belgelendirmesi halinde bursun ödenmesine devam edilir. Öğrencinin alamadığı bursu normal öğrenim süresinden sonra verilir.

KYK Burs ve Kredi Yönetmeliği Madde 25

Bu yönetmelikten de anlaşılacağı üzere kurumdan tam ayrılmadığınız sürece bursunuzun tamamı kesilmez. Dondurup tekrar gelen öğrenimine devam eden öğrenciler burs almaya devam eder.


Okulu Dondurunca KYK Yurdu Ne Olur?

Yurtta barınmakta iken öğretim kurumunda kayıt donduran öğrenciler dönüşlerinde öncelikli olarak yurda yerleştirilirler. Kayıt dondurulan süreler normal öğrenim süresinden sayılmaz. Kayıt donduran öğrenciler, normal öğrenim süresi kadar barındırılır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Burs-Kredi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 KYK Bursu Kesilenler Yeniden Burs Alabilir mi?

👉 Part-Time Sigortalı Çalışırsam KYK Bursum Kesilir mi?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu