Sinema

Psikolojik Gerilim Sevenler İçin Kaçırılmayacak 12 Film 2024

Psikolojik Gerilim Sevenler İçin Kaçırılmayacak 12 Film 2024. Her yıl binlerce yeni film yayınlanıyor ve hepsini izlemenin bir yolu yok. Bu nedenle, değerli zamanımızın 2 saatini boşa harcamamak için en çok izlenen ve yüksek puan Psikolojik Gerilim Filmlerini sizler için listeledik. Bu filmler tamamen zaman ayırmaya değer.

1. Meleğim

Bu, 2008 Fransız filmi L’empreinte de l’ange’nin Avustralya versiyonudur . Ana karakter Lizzie birkaç yıl önce yeni doğan kızını kaybetti. Kederiyle uğraşmaya çalışmasına rağmen başarısız oldu. Kocasından boşanır ve çok ayrılır. Fakat bir noktada, 7 yaşındaki Lola ile tanışır ve hayatta kalan ve büyüyen kızını tanır. Bu andan itibaren çok fazla gerilim ve harika bir atmosfer içindesiniz çünkü Lizzie kızını bir daha kaybetmeyecek.


2. Yutmak

Hunter’ın hayatıyla ilgili her şey harikaydı: zengin bir sevgi dolu kocası olan arkadaşları vardı ve büyük bir evin sahibi olarak iyi hissetti. Sahip olmak istediği tek şey bir bebekti. Ve sonra Hunter sonunda hamile kaldığında, çok rahatsız edici şeyler olmaya başladı. Yenmeyen şeyleri yutmakla takıntılı hale gelir. Ve kimse ona yardım edemez: Görünüşe göre karanlık bir şey onu kontrol ediyor.


3. Sessiz Bir Yer Bölüm II

Bu sadece kıyamet sonrası bir dünyada başka bir hayatta kalma hikayesi değil, çok derin bir gerilim filmi. İlk filmden Abbott ailesi hayatları için savaşmaya devam ediyor. Yenileyelim: dünya gürültüye tepki veren korkunç canavarlarla doludur, bu nedenle aile birbirlerini iletişim kurmak ve anlamak için kullandıkları bir işaret dili oluşturdu. Ancak, çocukları sessiz kalmaya zorlamanın imkansız olduğunu biliyoruz, böylece canavarlar yerlerini öğreniyorlar. Yeni filmde ailenin seyahat etmesi ve dünyanın tüm dehşetleriyle başa çıkması gerekiyor.


4. Mustang

Roman Coleman, vahşi mustangların eğitimini içeren bir programın katılımcısı oldu. İlk başta, atlardan sonra temizler, ancak sonra onları eğitmeye başlar. Ve öğretilmesi imkansız olan en vahşi ve en agresif mustang ile tanışana kadar her şey yolunda gidiyor. Roma, tüm sorunlarını acımasız güçle çözmek için kullanılır, ancak bu at ondan korkmaz. Bu nedenle, hayvana bir yaklaşım bulmanın tek yolu, Roma’nın içindeki “canavarı” evcilleştirmek. Bu, hayvanlarla iletişim yoluyla kendi sorunlarınızı nasıl çözeceğiniz konusunda ciddi bir film.


5. İsimlerin Şarkısı

Clive Owen ve Tim Roth , bu duygusal ve hareketli dedektif hikayesindeki ana karakterleri, Norman Lebrecht romanının ekran uyarlamasını tasvir ediyor. Film, II. Dünya Savaşı Londra’da geçiyor. Dovidl adında genç ve yetenekli bir kemancının ebeveynleri ölüyor. Bir aile çocuğa bakar ve müzisyen yakında oğulları Martin ile arkadaş olur. Yakında, herkes Dovidl’in sadece iyi olmadığını, bir deha olduğunu fark eder. Her şey çok iyi gidiyor ve ilk konserini çalacak, ama sonra Dovidl kayboluyor. 40 yıl sonrasına kadar Martin gizemi çözmeye bile yaklaşıyor, ama arkadaşının neden kaybolduğunu öğrenebiliyor mu?


6. Gerçek Bir Hikayeye Dayalı

Emmanuelle Seigner ve Eva Green ile ünlü Fransız yönetmen Roman Polanski’nin filmi bir başyapıt olmaya mahkum edildi. Filmde genç bir yazar olan Delphine, aile trajedisi hakkında bir roman yayınlıyor ve hızla ünlü oluyor. Ama herkes işinden memnun değil: yazar tehditleri olan birçok mektup alıyor. Daha sonra hayranı Elle’yi onu çıkarmaya çalışırken gerçekten depresyona giriyor. Yazarı hissediyor ve ona roman yazdığını ve fan toplantısında yazarı değiştirebileceğini söylüyor. Delphine hemfikir ve bu kararın neye yol açacağının farkında bile değil.


7. Nomis

Bu harika ve heyecan verici bir gerilim filmi. Şaşırtıcı Ben Kingsley tarafından tasvir edilen eski bir yargıç olan Cooper, adalet sisteminde hayal kırıklığına uğradı ve suçluları yakalamak için kendi yöntemini buluyor. Eşini kötü adamlar için yem olarak kullanıyor, ancak bir operasyon sırasında bir şeyler ters gidiyor ve kız bir manyak tarafından kaçırılıyor. Orada çok sayıda mahkum olan Simon adında bir adamın malikânesinde bulundu. Görünüşe göre bu adamın ayrışma kimlik bozukluğu var ve kimliğinden biri Hannibal Lecter.


8. Uyumayacaksın

Yıllar önce, bir psikiyatrik tesisin hastaları bir tiyatro oyunu yazdı ve şimdi bir yönetmen bir proje başlatmaya ve bu oyunu uygulamaya karar veriyor. Bir grup tiyatro oyuncusu terk edilmiş bir iltica binasına gelirler ve katı bir kurala uymak zorundadırlar: tüm duyguları deneyimlemek için uyuyamazlar. Yavaş yavaş, bilinçleri değişmeye başlar ve açıklayamadıkları şeyleri görürler. Zihnleri üzerlerinde hile mi oynuyor yoksa daha gizemli mi?


9. Safkanlar

Bu film, psikolojik gerilim hayranlarının sevdiği her şeye sahiptir: kırık bir iç benlik, eski değerlerin gözden geçirilmesi ve insanların kimliklerini kaybetmeden geçebileceği çizgisinin ne kadar dar olduğuna dair bir test.

Hikaye oldukça basit: Çocuklukta Lily ve Amanda en iyi arkadaştılar, ancak zamanla dağıldılar ve iletişimleri durdu. Tekrar buluştuklarında, birbirlerine sahip oldukları tüm problemleri anlatıyorlar: Amanda, sanki ruhu donmuş ve Lily’nin daha basit sorunları var – hiçbir şey hissetmiyor – üvey babasından nefret ediyor. Ardından, bu sorunların nasıl çözüleceğine dair bir plan oluştururlar.


10. Gitti

Bu gerilimin içinde Amanda Seyfried var, bu da izlemeyi çok keyifli hale getiriyor. Birkaç yıl önce, filmin ana karakteri Jill, yatağından seri bir katil tarafından kaçırıldı. Kaçmayı başarıyor, ama kötü adam hiç bulunamadı ve tutulduğu iddia edilen çukur da bulunamadı. Hayatı zamanla normale döndü ve kabus geri döndüğünde kendini daha iyi hissetmeye başlar: Jill kız kardeşinin kayıp olduğunu öğrenir. Polis, gerçekten kayıp olmadığından ve yakında geri döneceğinden emindir, bu yüzden Jill’in kaçıranı kendi başına aramaktan başka seçeneği yoktur.


11. Üzgünüm Seni Özledik

Bu günlük mücadeleler hakkında inanılmaz bir drama. Film, Siyah Ayna şovuna benziyor . Hikaye Turner ailesinin etrafında dönüyor. Her şey harikaydı: düğün, çocuklar, aşk ve uyum. Ve sonra, büyük bir finansal kriz başlar ve borçları her geçen gün çoğalmaya başlar.
Ailenin başkanı Ricky, sadece bir çözüm görüyor – karısının arabasını satıyor, bir minibüs satın alıyor ve kendi işini kuruyor. Çok çalışıyorsa işler daha iyi olacak, ancak hayatın kendi planları var ve yeni iş sadece işleri daha da kötüleştiriyor. Aile parçalanır ve Ricky onu kurtarmak için bir başka dramatik adım daha atar


12. Aşağıdaki Olanlar

Bu film, farklı katlarda 2 ailenin yaşadığı bir evde geçiyor. Kate ve Justin, tıpkı aşağıdaki komşuları gibi bir bebek bekliyorlar. Sonra bir kaza olur: alt katta kız bebeğini kaybeder ve o suçluyor … üstteki komşuları. Ve sonra gerginlik artar ve bir dizi korkunç olaya yol açar. Ya da değil? Bu, kendi düşmanlarınızı hiçbir şeyden nasıl yaratacağınızın ve insanların size gülümsüyor olsalar bile gerçekten ne kadar kötü olabileceğinin hikayesidir. Aktris Clémence Poésy bu filmde – onu Harry Potter filmlerinden Fleur Delacour olarak tanıyabilirsiniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu