Yaşam

Redekain Krem Ne İşe Yarar? Redekain Krem Vajinaya Sürülür mü?

Redekain Krem Ne İşe Yarar? Redekain Krem Vajinaya Sürülür mü? Bu yazımızda Redekain krem prospektüsüne göre Redekain Krem Ne İçin, Nasıl Kullanılır? Redakain Krem Kaç dakikada etki eder? Redekain geciktirici olarak kullanılır mı? gibi tüm merak edilenleri sizler için araştırdık.

Redekain Krem Ne İşe Yarar?

Genel olarak lokal anestezi ve alerji önelyici krem sınıfında yer alan Redekain Krem hakkında araştırma yapanlar için bu yazımızda Redekain krem hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle Redekain ilk defa kullanacak olanlar daha önce Redekain krem kullananların yorumlarını da merak etmekte.

Bu kremin genel kullanım alanlarından bahsedecek olursak; Redekain, deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içine tüp yerleştirilmesi işlemi (endotrakeal entubasyon) sırasında anestezik lubrikan (kaydırıcı) olarak kullanılmaktadır.


Redekain Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Aşağıdaki durumlarda Redekain Kremi KULLANMAYINIZ!

 • REDEKAİN ve amid tipi anesteziklere karşı aşırı duyarlı (alerjik) iseniz,
 • Merhemin sürüleceği yerde enfeksiyon varsa ve enfeksiyon tedavi edilemiyorsa,
 • Hastanede değilseniz ve düzensiz kalp atışı için ilaç (amiodaron veya sotalol gibi) alıyorsanız bu ürünü kullanmayınız.

Aşağıdaki Durumlarda Redekain Kremi Dikkatli Kullanınız

 • Bakterilerin kana karıştığı şiddetli enfeksiyon (sepsis) geçiriyorsanız veya ilacın uygulandığı bölgedeki mukoza ciddi olarak hasar görmüş ise. Bu durumda ani emilim riski olabileceğinden, REDEKAİN uygulanırken dikkatli olunmalıdır.
 • Bilinen bir ilaç alerjiniz varsa. REDEKAİN kullanırken dikkatli olunuz. Paraaminobenzoik asit türevlerine (prokain, tetrakain, benzokain gibi) alerjisi olan hastalarda lidokaine karşı duyarlılık görülmemiştir.
 • REDEKAİN’i etkili ve güvenli kullanabilmeniz uygun dozla ilgilidir. Mümkün olduğu kadar küçük dozlar kullanmanız önerilir. Özellikle yaşlı hastalarda, çocuklarda ve açık yara uygulamalarında bu hususa dikkat ediniz.
 • Ciddi kalp rahatsızlığınız varsa,
 • Özellikle geniş deri yüzeylerine ve bilhassa da oklüzyon (kapalı pansuman) altında uygulandığında kalp ritim bozuklukları, nefes alma zorluğu, koma ve hatta ölüme yol açabilmektedir.
 • REDEKAİN’in gözle temasından kaçınınız. Gözde tahriş gözlenmiş olup ayrıca koruyucu reflekslerin kaybı nedeniyle kornea tahrişi ve potansiyel aşınma olasılığı da vardır. Gözle temas gerçekleştiği takdirde gözünüzü derhal su veya tuzlu su ile yıkayınız ve duyu geri gelinceye kadar gözünüzü koruyunuz.
 • Düzensiz kalp atışınızın tedavisi için amiodaron ile tedavi ediliyorsanız. Bu durumda, yakın gözlem altında tutulmalısınız ve elektrokardiyogramınızın çekilmesi düşünülmelidir.
 • Pomadın sürüleceği yerde enfeksiyonunuz varsa. Bu sizin için geçerliyse, doktorunuz REDEKAİN ile birlikte başka bir ilacı kullanmanızı isteyebilir.
 • Kötü huylu tümörünüzün olmadığı REDEKAİN tedavisinden önce belirlenmelidir.
 • Eğer makatınızda kanama ve tahriş olursa REDEKAİN tedavisine son veriniz.
 • Yüksek dozda makattan uygulama yapılırsa. Merkezi sinir sistemi yan etkileri gözlenir.
 • REDEKAİN, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobinin yapısını oluşturan maddenin sentez bozukluğundan dolayı ortaya çıkan, ataklar halinde gelen ve birçok organ sistemini etkileyen hastalığı (porfiri) olan hastalarda sadece daha güvenli bir alternatif ise verilmelidir. Uygun önlemler savunmasız hastalar için alınmalıdır.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

Redekain Krem Vajinaya Sürülür mü?

Redekain krem, vajinadan kaynaklanan ağrıya neden olan jinekolojik rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan etkili bir anestezik kremdir. Doktor tanı koyduktan sonra hastaya reçete edebilir ve uzman kişiler tarafından vajinaya uygulanır. Redekain krem, deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli nedenlere bağlı kaşıntılar, meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları gibi durumlarda da kullanılabilir.

Redekain Krem, kullanmadan önce mutlaka bir doktorun tavsiyesi almalısınız.


Redekain Krem Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talim atlar:

 • Gerektiğinde günde birkaç defa uygulanabilir.
 • Bir seferde uyguladığınız REDEKAİN dozu 5 gramı aşmamalıdır. Bu miktar 250 mg lidokaine karşılık gelir.
  Günlük 17-20 g REDEKAİN (850-1000 mg lidokaine eşdeğer) dozunu aşmayınız.
 • Çok geniş yüzeye, çok sık uygulama ile aşırı duyarlılık ortaya çıkabileceğinden bu şekilde kullanmanız önerilmez.

Uygulama yolu ve metodu:

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde; uygun bir miktar REDEKAİN’i uygulama yapılacak bölgeye iyice yedirerek sürünüz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız

Redekain Yan Etkileri Nelerdir?

 • Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik (yutkunma güçlüğüne neden olabilir)
 • El, ayak ve ayak bileğinizde aniden meydana gelen ciddi şişme
 • Zor nefes alma
 • Ciltte küçük kabarcıklara birlikte görülebilen ciddi kaşıntı

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bu yan etki sizde mevcut ise, sizin REDEKAİN’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.


Redekain 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Redekain 2024 Eczane Satış Fiyatı 51, 91TL’dir

Redekain Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir👇

👉 Elecon Krem Ne İşe Yarar?

👉 Dermabel Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Madefix Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Munderm Jel Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu