Kimdir

Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir?. Katıldığı programlar ve yaptığı yorumlar sonrasında merak edilen Şeref Oğuz Kaç Yaşında? Dolar kurundaki artış öncesi ve sonrası yaptığı yorumlarla gündeme gelen Seref Oğuz çalıştığı kurumdan neden ayrıldı? Birçok gazetede köşe yazarlığı yapan Şeref Oğuz Hangi Gazetede Çalışıyor? Gelin birlikte Şeref Oğuz hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Şeref Oğuz Kimdir?

1955 yılında Bayburt’ta doğan Şeref Oğuz, İlk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı fakültede İstatik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde master ve ekonomi alanında doktora derecesi aldı. Doktora sonrası Londra Üniversitesi’nde “Sufficent Knowledge” konusunda araştırmalar yapan Oğuz, gazetecilik hayatına 1970 yılında Sabah Gazetesi’nde başladı.


Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

Gazetecilik hayatına 1970 yılında Sabah Gazetesi’nde başlayan Şeref Oğuz, eğitiminin ardından Tercüman Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği’ n de meslek hayatına geri döndü. Günaydın, Meydan Gazetesi, Milliyet Gazetesi yönetmenliği görevinde bulunan Şeref Oğuz, 1996 Haziran’da dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirdi.

rasıyla Günaydın Gazetesi Bölge Gazeteleri Yayın Sorumluluğu, Meydan Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği, Milliyet Gazetesi Ekonomi Yönetmenliği ve Kanal 6 ve Yeni Yüzyıl tepe yöneticiliği görevlerinde bulundu. 16 yıldan buyana bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi üzerine araştırmalar yapan Şeref Oğuz, Internet Society kurucularındandır.

Internet’te ilk büyük Türk gazetesi Milliyet.com projesini yönetti. 1996 Haziran’da dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirdi. Son 2 yıldır bilgisayar destekli eğitim için geliştirdiği “Her Okula Internet” projesine yoğunlaştı. Bedensiz özgürlük ve sanal kültür üzerine sayısız makale, yazı ve söyleşisi bulunan Oğuz 1996’dan bu yana Anadolu’da KOBİ’lere yönelik Yeni Ekonomi Konferansları vermektedir.

1999 yılında Koç Holding Yeni Ekonomi danışmanlığı görevine getirilen Oğuz, Sabah Gazatesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Şeref Oğuz, Ulusal Rekabet Araştırmaları Kurumu, Türkiye Zeka Vakfı Yönetim Kurulu, Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu, Internet Kurulu üyesi ve Meclis Bilgi Grubu parlamento dışı üyesidir. Evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.


Twitter 👉 Şeref Oğuz

👉 Ahmet Küçükbay Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu