Kimdir

Şifanur Gül Kimdir, Kaç Yaşında? Şifanur Gül Hayatı ve Biyografisi

Şifanur Gül Kimdir, Kaç Yaşında?. Bir çok dizi ve film de rol alan genç oyuncu Şifanur Gül Nerelidir? merak edilmeye başlandı. Sempatik tavırları ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Şifanur Gül oynadığı dizi ve filmler ile adından sık sık söz ettirmeye başladı. Gelin birlikte Şifanur Gül Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Şifanur Gül Kimdir?

İlk kez 2019 yılında keşfedilen genç oyuncu Şifanur Gül Kimdir, Kaç Yaşında? merak edilmekte. 1997 doğumlu olan Şifanur Gül 2024 yılı itibari ile 27 yaşındadır ve aslen Ankaralıdır. 18 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamış, profesyonel anlamda eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Ekranlardaki ilk dizi projesi Sevdim Seni Bir Kere dizisidir.

170 cm boyunda ve 53 kg. Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk Anabilim Dalı mezunu. Henüz Lise döneminde iken oyunculuk eğitimleri almaya başlamış, tiyatro ve sanat okullarında eğitimini pekiştirmiştir. Şifanur Gül, tiyatro oyuncusu olarak çalışmakta iken Focus Film sahibi Nilgün Sağyaşar’ın dikkatini çekti.


Şifanur Gül Hayatı ve Biyografisi

2019’da ekranlara gelen Sevdim Seni Bir Kere dizisinde kadın başrol oyuncusu olup Eylül karakterini, 2020’de Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinde Gülperi karakterini canlandırdı. 2021’de Camtavanlar, Kuş Uçuşu, 2022 yılında Ölüm Kime Yakışır, Akif, Terzi, Kuş Uçuşu gibi çeşitli dizilerde oynadı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

26 Kasım 1997’de Ankara’da doğan Şifanur Gül, 18 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlamış, profesyonel anlamda eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Ekranlardaki ilk dizi projesi Sevdim Seni Bir Kere dizisidir. Sonrasında Uyanış Büyük Selçuklu, Benim Adım Melek, Cam Tavanlar, Kırmızı Oda, Akif, Terzi gibi yapımlarda rol alan Şifnur Gül Netflix’te yayınlanan Kuş Uçuşu dizisinde Güliz karakterine hayat vermektedir.


Şifanur Gül Rol Aldığı dizi ve Filmler

  • Hayatımın Şansı (FOX, NTC Medya, 2022),
  • Terzi (OGM Pictures, Netflix, 2022),
  • Cam Tavanlar (Suna, Show Tv, 2021),
  • Sevdim Seni Bir Kere (Star Tv, 2019)

Twiteer👉 Şifanur Gül 


İlginizi Çekebilir 👇

👉 İpek Özkal Sayan Kimdir, Nerelidir? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu