Sosyal Medya

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2024 Güncel) iPhone ve Android

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır? (2024 Güncel) iPhone ve Android. Telegram arkadaşlarımızla, ailemizle ve iş arkadaşlarımızla hızlı bir şekilde iletişim sağlamamızı sağlayan en popüler mesajlaşma, konuşma uygulamasıdır. Farklı nedenlerden dolayı Telegram hesabını silmek isteyenler için: İşte Telegram hesap silme rehberi.

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telegram hesabını silmek isteyen Android ve İOS kullanıcı için kalıcı olarak hesaplarını silmeleri için en hızlı yolunu bu makalemizde paylaştık. Telegram kullanıcıları Telefonlarında bulunan Telegram uygulamasını direk kaldırarak hesaplarının da silindiğini düşünebilirler. Ancak Telefonunuzdan uygulamayı kaldırdığınız durumda hesabınız silinmez aynı şekilde kalır. Ayrıca diğer kullanıcılarda Telegram hesabınız görünür. Telegram hesaplarını silmek isten kullanıcılar için 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl ve kalıcı olarak hesap silme imkanları sunmaktadır.


Telegram Hesap Silme: Android ve iPhone

“Telegram hesabı nasıl silinir?” sorusunun yanıtını arayan Android ve iPhone kullanıcılar için gelin hep birlikte  bu sorunun yanıtını öğrenelim.

iPhone kullanıcıları aşağıdaki adımları izleyerek Telegram hesaplarını kalıcı olarak silebilirler:

1. Adım: Telefonunuzdaki Telegram uygulaması açın ‘Ayarlar’ menüsüne tıklayın.

2. Adım: Daha sonra ‘Gizlilik ve Güvenlik’ menüsüne tıklayın.

3. Adım: Açılan sayfanın en alt kısmında bulunan ‘Bu kadar süre yoksam’ menüsüne tıklayın ve ay ve yıl olarak seçim yapmayacaksanız ‘Hesabı hemen sil’ seçeneğini tıklayınız.

Hesabın silinmesi için bir süre seçmediyseniz, seçtiğiniz süre zarfında 1 defa bile çevrimiçi olmamanız gerekiyor. Aksi halde Telegram hesabı kapatma işlemi iptal olacak. Bu nedenle süreyi yeniden başlatmak zorunda kalacaksınız.


Telegram Hesap Silme Linki 2024

Telegram hesabınızı kapatmanın diğer bir yolu da Telegram hesap silme linki kullanmaktır. Bu yöntem ile Telegram hesabınızı hemen kalıcı olarak silebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyerek Telegram hesabınızı silebilirsiniz.

1. Adım: Telegram hesap silme linkine tıklayın.

2. Adım: İstenen yere numaranızı başında +90 koduyla birlikte girin. (Örn: +90555 123 45 67)

3. Adım: Ardından Next’e basın. Şimdi telefonunuza bir güvenlik kodu gelecek.

4. Adım: Sonraki aşamada istenen yere o güvenlik kodunu girin. Ardından “Sign in”e basın.

Aşağıdaki link sizi Telegram hesap kapatma sayfasına yönlendirecek. “Why are you leaving?” (Neden gidiyorsun?) sorusuna hesap silme nedeninizi yazın. Son olarak “Delete my account” (Hesabımı sil) butonuna tıklayın.

Bu işlem sonrası hesabınızla birlikte Telegram mesajları, grupları, profil fotoğrafı gibi veriler kalıcı olarak silinecektir.

Telegram Hesap Silme Linki İçin TIKLAYINIZ


Bilgisayar Üzerinden Telegram Hesabı Silme

Telegram hesabınızı Bilgisayar üzerinden Telegram hesap kapatma linki sayesinde çok kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyerek Bilgisayar üzerin aşağıdaki adımları izleyerek Telegram hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

1.Adım: Aşağıdaki Telegram hesap silme linkine tıklayınız.

2.Adım: Numaranızı +90 koduyla birlikte yazınız.

3.Adım: Next’e basın. Telefonunuza bir güvenlik kodu gelecek.

4.Adım: Telefonunuza gelen güvenlik kodunu istenilen yere yazın ve “Sign in”e basın.

Bu işlem sonrası hesabınızla birlikte Telegram mesajları, grupları, profil fotoğrafı gibi veriler kalıcı olarak silinecektir.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Telegram Kişileri Nasıl Silinir?

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu