Sinema

Üniversite Hayatını Anlatan En İyi 10 Film

Üniversite Hayatını Anlatan En İyi 10 Film. Üniversite filmleri her üniversite okuyan bireyin kendinden bir şeyler bulabileceği unutulmaz anlarla dolu filmler. Derslerin stresinden biraz olsun kurtulmak isteyenler için liste hazırladık bu listede kendinizden bir şeyler bulabileceğinize eminiz. Şimdiden iyi seyirler dileriz.


1. Good Will Hunting (Can Dostum )

Can Dostum’da Will Hunting genel iq’nun çok çok üzerinde bir zeka seviyesine sahip, MIT’de temizlikçi olarak çalışan genç bir çocuktur. Temizlik yaptığı akşamlardan birinde, bir sınıfın tahtasında yazılı olan bir matematik sorusuna denk gelir. Çözülmesi neredeyse imkansız olan bu problemi rahatlıkla çözen Will, sessizce ortadan kaybolur. Kısa zaman içerisinde problemi yazan profesör tarafından keşfedilen Will bu başarısını diğer sorularda da sürdürecektir. Ancak bir kavga sebebiyle hapis cezasına çarptırılan gencin, bu beladan kurtulabilmek için profesöre ihtiyacı vardır.


2. The Social Network (Sosyal Ağ)

Tüm dünyada olduğu kadar Türkiye’de de bir fenomene dönüşmüş, milyonların sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının öyküsü.


3. Pitch Perfect (Mükemmel Saha)

Üniversitesinde birinci sınıf öğrencisi Beca Barden. The Bellas adı verilen okulunun sadece kadınlardan oluşan müzik gurubuna katılmak için ikna edilir .Hep birlikte gerekli enerjiyi de kendilerine enjekte ettikten sonra grup okulun erkek gurubuyla amansız bir rekabete girer. İşte bu amansız rekabet esnasında yaşananları konu alan film.


4. Mona Lisa Smile (Mona Lisa Gülüşü)

Genç ve idealist sanat tarihi hocası Katherine Watson, kız koleji Wellesley’e adım attığında, buradan mezun olan öğrenciler için başarının ne kadar iyi bir evlilik yaptıklarıyla ölçüldüğünden habersizdir. Onlara farklı hayatlar olabileceğini gösterirken, okul yönetimiyle karşı karşıya kalır.


 5. Kicking and Screaming (Gençlik Yılları)

Bir grup arkadaşın üniversite sonrası yaşadığı hayal kırıklıklarını anlatıyor mezun olmalarına rağmen aylarca üniversitelerinin etrafında takılmaya devam ederler. Tabi sonra işler değişiyor.


6. Animal House (Çılgınlar Okulu)

Üniversite komedilerini başlatan bir yapım. Dekan Wormer, Faber Kolej’inin adı kötüye çıkmış öğrenci kulübünü okuldan attırmak için tamamı beyazlardan ve zengin çocuklarından oluşan kendisinin de desteklediği diğer öğrenci kulübünden yardım istemeye karar verir ve ortalık karışır.


7. The Rules of Attraction (Kural Ötesi )

Kampüs içinde yaşanan karışık cinselliği anlatan bir kolej filmi.


8. Accepted (Hayali Üniversite )

Lise son sınıf öğrencisi Bartleby Gaines, hiç bir üniversiteye kabul edilmez. Ailesininde baskısından kurtulmak isteyen Bartleby kabul edilmeyen bir kaç arkadaşıyla birlikte kendi sahte kampüsünü kurar ve olaylar gelişir…


9. A Lot Like Love (Aşk Gibi Bir Şey )

Yeni mezun Oliver, çarçabuk iş hayatına atılmış yirmili yaşlarında bir gençtir. Yoğun geçen iş hayatı yüzünden sürekli seyahat etmektedir. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözüne inanarak, iş hayatındaki hedeflerinde yalnız olmak istemez.


10. The World’s End (Dünyanın Sonu – 2013)

Mezuniyetinde bir araya gelen ve on iki adet barı bulunan küçük kasabalarında on bir bar gezmeyi başaran beş arkadaş, bu sefer yirmi yıl sonra bir araya gelmiş ve on iki barın hepsinde de bir bira içme konusunda mutabakata varmıştır. Ancak ortada bir problem vardır: o da istemeden de olsa dünyanın sonunu getirmeleridir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu