Yaşam

Bronchorest Ne İşe Yarar? Bronchorest Kullananların Yorumları

Genellikle astım tedavisinde kullanılan Bronchorest hakkında tüm merak edilenleri içeriğimizde bulabilirsiniz...

Bronchorest Ne İşe Yarar? Bronchorest Kullananların Yorumları. Alerjik Rinit, Alerjik Nezle gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan Bronchorest Yan Etkileri Nelerdir?. Histaminin etkisini yok eden ve alerji belirtilerini ortadan kaldıran Bronchorest 2024 Fiyatı Ne Kadar? Astım belirtilerini iyileştirerek alerjik nezleyi ortadan kaldırdığı bilinen Bronchorest hakkında tüm merak edilenler makalemizde…

Bronchorest Ne İşe Yarar?

Levosetirizin alerji tedavisinde kullanılan bir antihistaminiktir. Antihistaminik ilaçlar histaminin etkisini yok eder, alerji belirtilerini ortadan kaldırır. Montelukast lökotrienler adı verilen maddeleri engelleyen bir lökotrien alıcısı (reseptör) antagonistidir (karşıt etki gösteren). Lökotrienleri engelleyerek astım belirtilerini iyileştirir ve alerjik nezleyi iyileştirir. Montelukast steroid (kolesterolle ilişkili, yağ yapıda bir organik bileşik) değildir.

Bronchorest kapsüller, 30 ve 90 kapsül içeren Alu/Alu-Alüminyum folyo blister ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır. Bronchorest Alerjik Rinit (burun iltihabı) ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin giderilmesinde kullanılır. Bronchorest, ayrıca, 15 yaş ve üzeri hastalarda antihistaminiklere dirençli, alerjinin yol açtığı bir deri hastalığının (kronik idiyopatik ürtiker) tedavisinde kullanılır.

Alerjik rinit (alerjik nezle) :

 • Saman nezlesi olarak da bilinen mevsimsel alerjik rinit ağaç, çimen ve ot polenleri gibi ev
  dışında bulunan alerjenler ile tetiklenir.
 • Uzun süre devam eden (pereniyal) alerjik rinit yıl boyu görülebilir ve genellikle ev tozu
  akarları, hayvan tüyü kepeği ve/veya küf sporları gibi ev içindeki alerjenler ile tetiklenir.
 • Alerjik rinit (alerjik nezle) belirtileri aşağıdakileri içerebilir:
  Burun tıkanıklığı, burun akıntısı ve kaşıntısı, geniz akıntısı, hapşırık, öksürük

Astım: Bronşların daralması sonucu ortaya çıkan ve ataklarla seyreden bir akciğer hastalığıdır.

Astım belirtileri :

 • Öksürük (genellikle kuru ve krizler halinde gece uykudan uyandırır.)
 • Hırıltılı solunum
 • Göğüste tıkanıklık ve  sıkışma hissi
 • Soluk alıp verirken ıslık sesi
 • Nefes darlığı

👉 Alerjik Rinit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?


Bronchorest Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BRONCHOREST, alerjik rinit (arada bir/ sürekli alerjik nezle veya mevsimsel -saman nezlesi) tedavisinde; alerjik rinit ile birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.
 3. Şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız veya emziriyorsanız; kullanmayınız.
 4. Eğer astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınınız.
 5. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 6. Astım hastalarında astım tedavisine ek olarak kullanılabilir.
 7. İlacın etkisini göstermesi 1 gün içinde başlar. Hastalık belirtilerinizde iyileşme olsa bile doktorunuza danışmadan BRONCHOREST kullanmayı bırakmayınız.
 8. Tedaviden iyi sonuç almak için düzenli bir şekilde atlamadan doktorunuzun reçete ettiği sürece kullanınız. BRONCHOREST, astım belirtileri iyileşmeye başladıktan sonra da, astımın kötüleştiği dönemlerde de  kullanılmaya devam edilmelidir.
 9. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 10. Laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 11. Fenobarbital, fenitoin (epilepsi tedavisinde kullanılır) veya rifampisin (tüberküloz tedavisinde kullanılır) ya da gemfibrozil (kolestrol ilacı)  kullanıyorsanız; BRONCHOREST ile tedaviye başlamadan önce doktorunuza kullandığınız ilaçları söyleyiniz.
 12. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 13. •15 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 14. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verir.

Bronchorest Nasıl Kullanılır?

 • Önerilen doz 15 yaş ve üzeri erişkinler için günde bir kapsüldür (5 mg levosetirizin dihidroklorür ve 10 mg montelukast).
 • Tedavi süresi konusunda, doktorunuz sizdeki Alerjik Rinitin tipini belirleyerek ne kadar süreyle Bronchorest almanız gerektiğine karar verecektir.
 • Alerjinin yol açtığı bir deri hastalığı olan kronik idiyopatik ürtikerdeki tedavi süresi hastadan hastaya farklılık gösterebilir; bu nedenle doktorunuzun talimatlarına uymalısınız.
 • Bronchorest, ağız yoluyla, bir miktar su ile birlikte bütün olarak alınmalıdır.
 • Bronchorest’in aç veya tok karnına alınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Kapsüller çiğnenmemeli veya ezilmemelidir.

Çocuklarda kullanımı:
15 yaşından küçük pediyatrik popülasyonlarda etkililik ve güvenliliği belirlenmemiştir.

Yaşlılarda kullanımı
Böbrek fonksiyonu normal olan yaşlı hastalarda dozun ayarlanması gerekmemektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bronchorest Özel Kullanım Durumları

Böbrek/karaciğer yetmezliği
Böbrek yetmezliği olan hastalara, hastalığın şiddetine göre daha düşük doz verilebilir. Çocuklarda ise doz vücut ağırlığına göre seçilir. Dozu doktorunuz belirleyecektir. Ağır böbrek yetmezliği varsa kullanmayınız. Hafif-orta derecede karaciğer yetmezliği olan hastalarda doz ayarlaması gerekmez. Ciddi karaciğer yetmezliği olan hastalara ilişkin veri yoktur. Hem karaciğer hem de böbrek yetmezliği olan hastalara böbrek hastalığının şiddetine göre
daha düşük doz verilebilir. Dozu doktorunuz belirleyecektir. Eğer Bronchorest’in etkisinin çok güçlü veya zayıf olduğuna dair bir izleniminiz var ise doktorunuz veya eczacınız ile konuşunuz.


Bronchorest Kullanım Şekli

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Tercihen aç ve tok karnına alabilirsiniz.
 3. Günlük önerilen doz:  günde 1 defa  1 adet BRONCHOREST 10/5 mg Kapsül alınması önerilmektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Bronchorest İlacın Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, uyuklama, üst solunum yolu enfeksiyonu, karın ağrısı, mide veya bağırsak rahatsızlığı, susama ve ateş deride döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

Bronchorest Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: geniz akıntımı büyük oranda bitirmiş, burun deliklerimi sonsuza kadar açmış olan ilaç olabilir kendileri ama ispatlayamam… sadece benim teorim.

Kullanıcı Yorumu: bu ilacı sadece 1 kutu, 1 ay kullandım… o gün bugün burnum tıkanmadı. ya çok şanslıyım ya da çok sağlıklı (artık)!

Kullanıcı Yorumu: yan etkiler kısmında yok yok… zaten üst solunum yolları enfeksiyonu ve alerjik nezle için verilmiş bu ilacın en yaygın yan etkisi üst solunum yolları enfeksiyonu. rezilliğin dik âlâsı yani. çektirdiği baş ağrısı halsizlik va de cabası. iyileştireceksin kardeşim hasta etmeyeceksin.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. 2 gündür kullanıyorum kuru oksuruk malesef geçmedi geniz akıntısı öksürük gecmiyo r krize giriyorum bu ilaç ne işe yariyor acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu