Öğrenci Gazetesi

EBA Akademik Destek TYT Deneme Sınavı PDF 2024 İndir

EBA Akademik Destek TYT Deneme Sınavı PDF 2024 İndir. Yüksek Kurumlar Sınavı (YKS)’ye hazırlanan öğrencilere kaynak olabilmesi için EBA Akademik Destek TYT Deneme Sınavı PDF dosyalarını paylaştık. YKS sınavı bir performans sınavıdır ve performansınızı arttırmak için bol bol deneme çözmelisiniz. YKS sınavının ilk oturumu olan TYT sınavında 120 soru çıkmaktadır ve tüm adayların girmesi zorunludur. TYT sınavı soruları 9. ve 10. sınıf konularından gelmektedir. TYT sınavının amacı temel problem çözme becerilerini, akıl yürütme ve mantıksal muhakeme yeteneklerini ölçmektir.

EBA Akademik Destek TYT Deneme Sınavı PDF 2024

Temel Yeterlilik Testi (TYT) Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 dersi kapsar. Adaylara verilen sınav süresi 135 dakikadır. Türkçe 40 soru, Sosyal Bilimler Testi ( Tarih 5, Coğrafya 5, Felsefe 5, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ya da ek olarak Felsefe 5) 20 soru, Temel Matematik Testi 40 soru, Fen Bilimleri Testi ( Fizik 7, Kimya 7, Biyoloji 6 ) 20 soru olmak üzere toplamda 120 soruyu içermektedir.

TYT sınavına girecek adayların ilk olarak konu çalışması yaptıktan sonra deneme çözerek eksik olduğunu konuları belirleyip tekrar gözden geçirmesi ve pratiğini arttırması için önemlidir. Ayrıca YKS bir performans sınavıdır performansınızı arttırmak içinde bol bol soru çözmek gereklidir.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak EBA Akademik Destek TYT Deneme Sınavı PDF 2023 dosyalarını indirebilirsiniz.

EBA Akademik TYT Deneme Sınavları

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak EBA Akademik Destek TYT deneme sınavı PDF dosyalarını indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu