Yaşam

Elektra Plus Jel Ne İşe Yarar? Elektra Jel Yüze Sürülür mü?

Elektra Plus Jel Ne İşe Yarar? Elektra Jel Yüze Sürülür mü? Elektra Jel ilk defa kullanacak olanlar; Elektra Jel Kullananların yorumlarını ve Elektra Jel Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? merak etmekte. Bizde bu yazımızda Elektra Jel Prospektüsüne göre tüm merak edilenleri araştırdık.

Elektra Plus Jel Ne İşe Yarar?

Genel olarak ağrı kesici kremler ve jeller arasında yer alan Elektra Plus Jel Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır? merak edilmekte. Özellikle uzman hekimler tarafından sıklıkla ilgili hastalıklar için reçete edilen Elektra Jel Kas gevşetici mi? araştırılmakta. Sarı renkli, berrak jeldir, aktif madde olarak % 1.25 a/a oranında deksketoprofen ve % 0.25 a/a oranında tiyokolşikosid içeren 30 ve 50 g’’lık tüpler halinde bulunmaktadır.

Hangi hastalıklar için kullanılır? sorusuna cevap verecek olursak; Deksketoprofen, steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar (non-steroid anti-inflamatuvar ilaçlar = NSAİİ) grubuna dahil ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Tiyokolşikosid, esas olarak kas gevşetici etkinliğe sahiptir. Tiyokolşikosid, ağrılı kas spazmları ile ilişkili semptomların (hastalık belirtilerinin) tedavisinde kullanılır.


Elektra Plus Jel Ne İçin Kullanılır?

ELEKTRA® PLUS, aşağıdaki hastalıkların bölgesel tedavisinde ağrı kesici ve iltihap giderici olarak etkilidir;

 • Kireçlenme (osteoartrit), eklemlerde ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık (romatoid artrit), eklemi çevreleyen yumuşak dokunun iltihabı (periartrit), kas kirişinin iltihabı (tendinit), kas kiriş kılıfının iltihabı (tenosinovit) ve eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit) gibi romatizmal hastalıklar,
 • Ezilme ve burkulma gibi yumuşak doku rahatsızlıkları,
 • Ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile kendini gösteren kas-iskelet sistem hastalıkları.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Elektra Plus Jel Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Aşağıdaki durumlarda Elektra Plus Kullanmayınız!

 • Deksketoprofen, tiyokolşikosid ya da ürünün içeriğindeki yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız varsa,
 • Kas veya kasların görev yapamaması (kasılamaması) durumu varsa,
 • Asetilsalisilik aside (aspirin) veya buna benzer diğer steroid olmayan iltihap giderici ilaçlara karşı alerjiniz varsa,
 • Kanama probleminiz varsa ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız,
 • Astımınız varsa veya geçmişte asetilsalisilik asit (aspirin) veya buna benzer diğer steroid olmayan iltihap giderici ilaçlar kullandıktan sonra astım atağı, akut alerjik rinit (alerjiye bağlı burun içerisinde kısa süreli iltihaplanma), burunda polip (alerjiye bağlı burun içerisinde oluşan kitleler), ürtiker (cilt döküntüsü), alerji sonucu yüz ve
  boğazda şişme (yüz, gözler, dudaklar veya dilde şişlik, veya solunum zorluğu) veya göğüste hırıltı meydana geldiyse,
 • Gebelik ve emzirme döneminde iseniz,
 • Açık yaralara veya sürekli mevcut cilt lezyonlarına, ekzematöz ve iltihaplı deri bölgelerine uygulanmamalıdır.
 • Mukoza, göz ve anal ya da genital bölgeye uygulanmamalıdır.
 • ELEKTRA® PLUS tıkayıcı veya kapayıcı pansumanla uygulanmamalıdır.
 • ELEKTRA® PLUS’ın 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Aşağıdaki durumlarda Elektra Plus Dikkatli Kullanınız!

 • Özellikle uzun süre kullanılan ürünler hassasiyet ve bölgesel tahrişe neden olabilir.
 • Olabilecek ışık hassasiyeti veya aşırı hassasiyet olayının önlenmesi için tedavi sırasında ve tedavinin üzerinden iki hafta geçinceye kadar direkt güneş ışığına, ultra viyole ışınlarına solaryuma maruz kalınmamalıdır.
 • Deksketoprofenin sistemik etkisi çok az olmasına rağmen şiddetli böbrek yetmezliği veya karaciğer hastalığı olanlarda dikkatli kullanılmalıdır.
 • ELEKTRA® PLUS’ın uygulanmasından sonra deride bir reaksiyon ortaya çıktığı takdirde tedavi derhal kesilmelidir.

Elektra Plus Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde ağrılı bölgeye günde 2 – 3 defa uygulanır.

Uygulama yolu ve metodu:
ELEKTRA® PLUS haricen uygulanır.
Hafifçe ovarak jelin tamamen emilmesi sağlanmalıdır.
ELEKTRA® PLUS kullanımından sonra eller iyice yıkanmalı


Elektra Plus Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 • Alerjik deri reaksiyonu, deri döküntüleri, dermatit (ciltte kızarıklık, şiddetli kaşıntı, şişlik, sulanma, kabuklanma, kepeklenme)
 • Fotosensitivite (ışığa duyarlılık) reaksiyonları (ciltte sıvı dolu kabarcıklar, kızarıklık) Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Elektra Plus 2024 Fiyatı Ne Kadar?

2024 yılı itibari ile Elektra Plus Jel Güncel Eczane  satış fiyatı 170,06 TL’dir.

Elektra Plus Jel Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi 10 Kas Gevşetici Krem 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu