Yaşam

En İyi 5 Ücretli Yaratıcı İş 2024

En İyi 5 Ücretli Yaratıcı İş 2024. ABD’deki yaratıcı yöneticilerin yıllık ortalama maaşları 44.000 ABD Doları, ortalama 83.000 ABD Doları’dır. Bu rakam işveren, sanayi ve bonus paketlerine bağlı olarak 163.000 ABD dolarına kadar çıkabilmektedir. Gelin hep beraber en yaratıcı 5 iş fikrini öğrenelim.

En İyi 5 Ücretli Yaratıcı İş 2024

İş: Yaratıcı yönetmenler yaratıcı tasarımları grafik tasarım, medya, müzik veya reklamcılıkta kavramsallaştırır. Giriş rotaları: Yaratıcı bir yönetmen olmak için, grafik tasarım veya pazarlama alanında lisans derecesine sahip olmanız, işinizin kaygan bir portföyünü oluşturmanız ve beş ila yedi yıl boyunca evde veya ambalaj konusunda bir ajansta çalışma deneyimi kazanmanız gerekir. , broşürler, çevrimiçi reklamcılık, vb. Animasyon, ürün tasarımı veya görsel iletişim alanında yüksek lisans derecesi, kendinizi işverenlere pazarlamanıza, kazanç potansiyelinizi artırmanıza ve pazarlama, web tasarımı ve multimedya tasarımı ile ilgili alanlarda beceri setinizi tamamlamanıza yardımcı olabilir.


Sanat Yönetmeni

ABD’deki sanat yönetmenleri başlangıçta yaklaşık 40.200 ABD Doları’ndan başlar ve ortalama olarak 61.000 ABD doları kazanır; Kullanıcı arayüzü tasarımı bilgisi büyük bir kazanç güçlendirici olabilir.

İş: Sanat direktörleri, tasarım kadrosunu, kısaca özetlenen bir konsepti yürütmek üzere yönetir. Yaratıcı yönetmenler deneyimlerine, sezgilerine ve sanatsal yeteneklerine güvenirken, sanat yönetmenleri güçlü teknik uzmanlığa ve proje yönetimi becerilerine ihtiyaç duyarlar.

Giriş rotaları: Sektörünüze bağlı olarak fotoğrafçılıktan mimariye, iç mekan tasarımına kadar her şey olabilen ilgili bir alanda kalifikasyona ihtiyacınız olacaktır. Bunun yanı sıra, öncelikle bir sanat departmanı asistanı olarak sanat departmanları için çalışan ve kademeli olarak sanat yönetmeni rolüne ilerleyen bir deneyim edinmeniz gerekir.


Kıdemli Grafik Tasarımcı

ABD’deki üst düzey grafik tasarımcıları ortalama 56.000 ABD Doları kazanırken, ödeme ölçeğinin en üstünde, geniş deneyime sahip ve yuvarlak bir beceri setinin tasarımcıları 81.000 ABD Doları kadar kazanabilir!

İş: Grafik tasarımcıları, ticari amaçlar için Adobe InDesign, Illustrator veya Photoshop gibi çeşitli medya ve yazılımları kullanarak markalar için grafikler oluşturur.

Giriş rotaları: Bir grafik tasarımcı olmak için üniversitede grafik tasarım okumanız ve çalışmanızın bir portföyünü oluşturmanız gerekir. Genelde, kariyerinizi bir ajansta ya da şirket içinde bir eğitmen tasarımcısı olarak başlatabilir ve işinize yarayacaksınız.


Animatör

ABD’deki ortalama animatör yaklaşık 50.200 ABD doları kazanıyor, ancak maaşlar zaman içinde 79.700 ABD dolarına ve daha gelişmiş bir beceri setine kadar yükselebiliyor.

İş: Animatörler web ve sunumlar için hem 2D hem de 3D olarak elle, hareket yakalama animasyonu veya dijital olarak çizgi filmler oluşturur. Photoshop ve Flash veya Morpheme gibi animasyon yazılımı bilgisi elbette çok önemlidir.

Giriş rotaları: Animatör olmak için, gerekli teknik becerileri geliştirmek, portföyünüzü oluşturmak ve mümkün olduğunca fazla iş deneyimi tamamlamak için bir animasyon kursunu tamamlamanız gerekir.


Oyun Tasarımcısı

Video oyunu tasarımcıları yılda yaklaşık 38.000 ABD doları ile başlar ve ortalama 58.300 ABD doları ile kazanırlar;

İş: Oyun tasarımcıları, bir video oyununun sanatsal yönünü ve programlamasını yönlendirmek için programcılar ve sanatçılar ile birlikte bir ofiste veya stüdyoda oyun şirketleri için çalışır. Oyun, hikaye, kullanıcı arayüzü, karakterler ve oyun kurallarının gelişimine katkıda bulunabilirler.

Giriş rotaları:  Oyun tasarımına giden ortak bir yol, bir oyun şirketinde giriş seviyesi bir rol üstlenmeden, muhtemelen bir test cihazı olarak çalışmaya başlamadan ve çalışma deneyiminizi tamamlamadan önce, üniversitede oyun tasarımı veya bilgi deneyimi tasarımında bir kurs almak ve iş deneyimini tamamlamaktır. yol yukarı.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Üniversite Mezunları İçin 9 Başlangıç İş ​​Fikirleri

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu