Kimdir

Fahrettin Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Fahrettin Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Fahrettin Öztürk Kimdir, Kaç Yaşında? Fahrettin Öztürk Hayatı ve Biyografisi. Başarılı iş insanları arasında yer alan Fahrettin Öztürk Nerelidir? Fahrettin Öztürk Ne İş Yapıyor? Fahrettin Öztürk Ne Mezunu? merak edenler için bu yazımızda Fahrettin Öztürk hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Fahrettin Öztürk Kimdir?

Uzmanlık alanı Havacılık olan ve son günlerde en çok merak edilen isimler arasında yer alan Prof. Dr. Fahrettin Öztürk Kimdir? araştırılmakta. Alanında başarılı bir akademisyen ve idari pozisyonda görev alan Fahrettin Öztürk, TEI Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmesi ile gündeme gelmiştir. Genel olarak kariyerinden bahsedecek olursak; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ de Genel Müdür Yardımcısı ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Kariyeri ve eğitim hayatından bahsedecek olursak;

  • Doktora (1996 – 2002), Makina Mühendisliği, Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, NY, USA.
  • Yüksek Lisans (1994 -1996), Makina Mühendisliği, University of Pittsburgh, Pittsburgh, PA, USA.
  • Lisans (1988 – 1992), Makina Mühendisliği, Selçuk Üniversitesi, Konya, TÜRKİYE. (Ayrıca belirtelim ki; bölüm birincisi olarak bitirmiştir.).

Eğitim kariyeri boyunca; Dr. Öztürk tüm derecelerini Makine Mühendisliği bölümünden alan Fahrettin Öztürk, 1992 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü birincilikte bitirmiştir. Ardından ise, 1996’da University of Pittsburgh, PA, ABD’den Yüksek Lisans ve 2002 yılında Rensselaer Polytechnic Institute, Troy, NY, ABD’den Doktora derecelerini almıştır..


Fahrettin Öztürk Hayatı ve Biyografisi

Başarılı bir eğitim hayatı ve başarılı bir kariyere sahip olan Fahrettin Öztürk, Amerika’da kaldığı sürede 3 yıl boyunca General Electric Araştırma Merkezi’nde yarı zamanlı yüklenici mühendis olarak çalışmıştır. 2003 yılından bu yana ülkemizde Otomotiv ve Havacılık Sanayii için çeşitli danışmanlık hizmetleri ve projeler yürütmektedir. Dr. Öztürk Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’den önce sırasıyla Rensselaer Polytechnic Institute (RPI), Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (eski adıyla Niğde Üniversitesi) ve Khalifa Üniversitesi’nde (eski adıyla The Petroleum Institute (PI)) çalışmıştır..

Başlıca uzmanlık alanlarıdan bahsedecek olursak; Sac Metal Şekillendirme, Malzeme İşlemleri ve Karakterizasyonları, Hafif Malzemeler, Termoplastik Kompozit Malzemeler, Eklemeli İmalat ve Mekanik Giydirmeli Korozyona Dayanıklı Alaşımlı Borular üzerinedir. Sayısız Dergi Makalesi, Kitap Bölümü, Konferans Bildirileri yayınlamış olup aynı zamanda çeşitli konularda köşe yazıları da yazmaktadır..

Twitter’da Fahrettin Öztürk 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu