BlogSinema

Fizik Öğrencilerinin İzlemesi Gereken Filmler

Boş zamanlarınızı dolu dolu geçirmenizi sağlamak için Fizik öğrencilerine hitap ettiğini düşündüğümüz filmleri sizler için derledik. Zorlu vize ve final haftalarının ardından motivasyonunuzu artırmak için izlemenizi öneriyoruz.

Herşeyin Teorisi (2014)

Film, modern bilim ve teknoloji tarihini değiştiren İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını ve karısı Jane Hawking ile olan ilişkisini, üniversite döneminden itibaren ele alıyor. Stephen Hawking Cambridge Üniversitesi’nin dehasıyla dikkat çeken bir öğrencisiyken 1965 ve 1991 yılları arasında evli kalacağı Jane Wilde ile tanışır. İkisinin mutlu birlikteliği, Hawking’e henüz 21 yaşındayken teşhisi konulan hastalıkla başka bir boyut kazanır. Tüm olasılıklara meydan okuyan çift evlenip çocuk sahibi olurlar. Yıllar Hawking’in hastalığını daha da şiddetlendirir ve sonunda ilişkilerinin sınırlarını zorlayan bir noktaya sürükler.

Einstein ve Eddington (2008)

Bu, Einstein’ın genel görelilik teorisinin, Eddington ile olan ilişkisinin ve bu teorinin dünyaya Dünya Savaşı’na girişinin hikayesidir.

Parçacık Ateşi (2013)

 

Bu belgesel, bilim adamlarının, tüm maddelerin kökenini araştırmak ve evrenin gizemlerini çözmek için big-bang teorisinden koşulları yeniden yaratma üzerine.

Uçurum (1989)

James Cameron bu filmi yönetmede harika bir iş çıkarmış, bilim kurgu ve bilimsel olarak doğru tutmuş. Bu denizin derinliklerine kadar gidiyor.

Sonsuzluk (1996)

Matthew Broderick’in başrol oynadığı bu biyografik drama filmi, fizikçi Richard Feynman’ın erken yaşamıyla ilgili.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu