Sinema

Hafızanıza Kazınacak 5 Bilimsel Dizi Önerisi 2024

Hafızanıza Kazınacak 5 Bilimsel Dizi Önerisi 2024. Bilim meraklılarına dünyada isim yapmış ve yıllarca hafızalara kazınmış olan bilimsel dizileri sizler için derledik.

1. Cosmos: A Personal Voyage (1980)

Cosmos: A Personal Voyage, Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Carl Sagan tarafından sunulan 13 bölümlük belgesel serisidir. Belgesel hayatın kökeni ve kainatın yapısını zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatmaktadır.


2. MythBusters (2003)

MythBusters, Avustralyalı Beyond Tomorrow Productions tarafından ABD’de Discovery Channel için üretilen bilim efsanelerini test eden bir  televizyon programıdır.


3. Planet Earth (2006)

Planet EarthBBC yapımı bir doğa belgeseli dizisidir. İlk kez 2006 yılında BBC’de yayınlanan ve 11 bölümden oluşan diziyi David Attenborough seslendirmiştir.


4. Through the Wormhole (2010)

Through the Wormhole ya da Through the Wormhole with Morgan Freeman, ABD’li aktör Morgan Freeman tarafından anlatılan ABD yapımı bilim belgeselleri dizisidir.


5. Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2014)

Cosmos: A Spacetime Odyssey; Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Cosmos: A Personal Voyage’ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir. Bu belgesel bilim adamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır.


👉 Öğrenci Gündemi’ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu