Hafızanıza Kazınacak 5 Bilimsel Dizi Önerisi

Bilim meraklılarına dünyada isim yapmış ve yıllarca hafızalara kazınmış olan bilimsel dizileri sizler için derledik.

1. Cosmos: A Personal Voyage (1980)

Cosmos: A Personal Voyage, Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Carl Sagan tarafından sunulan 13 bölümlük belgesel serisidir. Belgesel hayatın kökeni ve kainatın yapısını zevkli ve sade bir şekilde izleyicilere anlatmaktadır.

2. MythBusters (2003)

MythBusters, Avustralyalı Beyond Tomorrow Productions tarafından ABD’de Discovery Channel için üretilen bilim efsanelerini test eden bir  televizyon programıdır.

3. Planet Earth (2006)

Planet EarthBBC yapımı bir doğa belgeseli dizisidir. İlk kez 2006 yılında BBC’de yayınlanan ve 11 bölümden oluşan diziyi David Attenborough seslendirmiştir.

4. Through the Wormhole (2010)

Through the Wormhole ya da Through the Wormhole with Morgan Freeman, ABD’li aktör Morgan Freeman tarafından anlatılan ABD yapımı bilim belgeselleri dizisidir.

5. Cosmos: Bir Uzay Serüveni (2014)

Cosmos: A Spacetime Odyssey; Carl Sagan, Ann Druyan ve Steven Soter tarafından yazılan, Cosmos: A Personal Voyage’ın devamı niteliğinde bir belgesel dizidir. Bu belgesel bilim adamlarının çalışmalarını sinematik bir şekilde anlatmakta, kozmostan ve evrenden örnekler vererek uzay-zamanı açıklamaktadır.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

İşletme Bölümü Kariyeri İle Ne Yapabilirsiniz?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478