Yaşam

Magnis Krem Ne İşe Yarar? Magnis Krem Yüze Sürülür mü?

Magnis Krem Ne İşe Yarar? Magnis Krem Yüze Sürülür mü? Topikal olarak kullanılan Magnis Krem Sivilceye İyi Gelir mi? Magnis Krem Prospektüsüne göre; Magnis Krem Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? araştırılmakta. Gelin birlikte Magnis Krem hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim.

Magnis Krem Ne İşe Yarar?

Genel olarak iltihap sökücü krem olarak kullanılan Magnis Krem cilt üzerine kullanılan topikal bir kremdir. Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Magnis Krem, bakteri-mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. İçeriğinde yer alan aktif maddesi nadifloksasin sayesinde iltihaplı sivilcelerin kurutulmasında oldukça etkilidir. Magnis Krem, iltihaplı akne (sivilce) ve yüzeyel deri enfeksiyonlarının topikal (yüzeyden uygulanan) tedavisinde kullanılır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Magnis Krem Yüze Sürülür mü?

Öncelikle belirtelim ki her krem gibi Magnis kremi de doktor kontrolü ile kullanınız. bunun dışında Magnis Krem,  Yüzde oluşan kırmızı kabarcıkların geçmesini sağlıyor. Sadece yüz değil, vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan sivilceler için de kullanılabiliyor ve o bölgelerdeki sivilcelerde de çok işe yarıyor. İçerisinde bulunan etken madde çok sık olmasa da kimi kişilerde kaşıntı ve tahriş gibi yan etkilere sebep olabilir.


Magnis Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Aşağıdaki durumlarda Magnis Krem Kullanmayınız

  • Eğer nadifloksasine ya da MAGNİS®’in içerdiği herhangi bir maddeye alerjiniz varsa kullanmayınız.
  • MAGNİS® 14 yaşın altındaki çocuklarda test edilmediğinden, bu ilacı 14 yaşın altındaki çocukların akne tedavisinde kullanmayınız.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Aşağıdaki durumlarda Magnis Krem Dikkatli Kullanınız

  • MAGNİS®’in gözlerle, ağız ve burun ile temasını önleyiniz.
  • Eğer buna rağmen krem gözünüzle, ağzınızla veya burnunuz ile temasa girerse, temas ettiği bölgeyi bol su ile iyice yıkayınız. MAGNİS®’i uyguladıktan sonra ilacın istenmeyen bölgelere temasını önlemek için ellerinizi yıkayınız.
  • Yapılan araştırmalarda herhangi bir etki görülmemişse de, MAGNİS®’in uygulandığı bölgenin mümkün olduğunca güneş ışığıyla temasından, kullanımı sırasında ultraviyole ışınlarından, güneşlenmekten ya da solaryumdan kaçınınız.
  • Kaşıntı, rahatsızlık, kabarcık, kist ya da herhangi bir büyük rahatsızlık olması durumunda ürünü kullanmayı bırakınız ve doktorunuza danışınız.
  • MAGNİS®’i açık yaraların olduğu bölgelere uygulamayınız.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.


Magnis Krem Nasıl Kullanılır?

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:
MAGNİS® haricen cilde uygulanan bir kremdir. MAGNİS®’i akneli bölgeye, sabahları ve yatmadan önce olmak üzere, günde iki kere uygulayınız. Tedavinin toplam süresi sekiz (8) haftadır. Doktorunuz size MAGNİS® ile uygun tedavi süresini bildirecektir. İstenilen sonuç elde edilmeden tedaviye ara vermeyiniz

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Uygulama yolu ve metodu:
Kremi uygulamadan önce cildinizi dikkatlice yıkayınız ve kurulayınız. Bir parça kremi herhangi bir olası enfeksiyonu önlemek için bir parça pamuk ile uygulayınız. Kremin gözlerle ve dudaklarla temasından kaçınınız. Uygulamadan sonra elleriniz yıkayınız.


Magnis Krem 2024 Fiyatı Ne Kadar?

2024 yılında Magnis Krem Eczane Satış Fiyatı 183,13 TL’dir

Magnis Krem Prospektüsü İçin TIKLAYINIZ


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Sivilce Kremi Hangisi? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu