Kimdir

Tomris Cesuroğlu Kimdir? Tomris Cesuroğlu Hayatı ve Biyografisi

Tomris Cesuroğlu Kimdir? Tomris Cesuroğlu Hayatı ve Biyografisi. Katıldığı televizyon programlarında yaptığı bilimsel açıklamalarla izleyenlerin dikkatini çekmeyi başaran Uzm. Dr. Tomris Cesuroğlu Hacettepe üniversitesi Tıp fakültesi mezunudur. Şuan kariyerine Hollanda’da Athena Enstitüsünde Doçent olarak sürdürmektedir. Peki Tomris Cesuroğlu Nerelidir? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Tomris Cesuroğlu Kimdir?

Tomris Cesuroğlu 1978 Ankara doğumludur ve 43 yaşındadır. 1989-1996 yılları arasında Mersin İçel Lisesi’nde eğitim gördü. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 1999-2001 yılları arasında Uluslararası Tıp Öğrencileri Dernekleri Federasyonu bünyesinde faaliyetlerde bulundu.

Kişiselleştirilmiş sağlık bakımı uygulamalarının Avrupa’daki sağlık sistemleri ve politikalarına entegrasyonu üzerine Maastricht Üniversitesi’nde eğitim gördü. Horizon 2020 projesi kapsamında Hibe Teklifleri için Uzman Değerlendiriciliği yapmaya başladı.

2020 yılında sivil toplum, COVID-19 salgını nedeniyle bir yıldan uzun süredir büyük ölçüde kapalı olan ilkokulları açma girişimi amacıyla Okulları Açalım Çalışma Grubu’nu kurdu.

2021 yılında ise Hollanda’da Athena Enstitüsünde Doçent olarak görev almaya başladı.


Tomris Cesuroğlu: Instagram

Tomris Cesuroğlu: Twitter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu