Öğrenci Gazetesi

YKS Sınav Yeri Değiştirme 2024: YKS Sınav Yeri Nasıl Değiştirilir?

YKS Sınav Yeri Değiştirme 2024: YKS Sınav Yeri Nasıl Değiştirilir?. YKS Sınav Yeri Değiştirme 2024: YKS Sınav Yeri Nasıl Değiştirilir?. ÖSYM, Yüksek Kurumlar Sınavı giriş yerlerini açıkladıktan sonra sınav yeri değiştirme işlemi yapmak isteyen üniversite adayları olabiliyor. Bizde Öğrenci Gündemi yazarları olarak bu makalemizde YKS Sınav Yeri Değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatmak istedik.

YKS Sınav Yeri Değiştirme

ÖSYM sınavlarında genel olarak herhangi bir sınav için sınav merkezi tercihinde bulunduysanız, değişiklik yapmak için ilgili sınavın başvuru kılavuzunda bulabileceğiniz genel amaçlı dilekçe ile ÖSYM’ye müracaat edebilirsiniz. YKS için ise sınav yeri değiştirme işlemi ÖSYM-AİS sitemi üzerinden yapılabiliyor.

  1. https://ais.osym.gov.tr adresine gidilerek T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılır.
  2. Sol menüdeki “İşlemler” başlığı altındaki “Sınav merkezi değişikliği talebi” kutucuğu üzerinden değişiklik yapman istenen  sınavlarından biri seçilir.
  3. Değişiklik yapmak istiyorsanız sınava başvuru sırasında olduğu gibi iki sınav merkezi tercih ederek değişiklik talebinizi belirleyin.
  4. “Kaydet ve gönder” düğmesine basarak başvurunuzun alındığından emin olun.
  5. Yaptığınız başvurunun alınmış olduğundan emin olmak için 3. adıma dönerek değişiklik başvurusu yapmış olduğunuza ilişkin emin olun.

Eğer gireceğiniz ÖSYM sınavı için sınav merkezi tercihinde bulunduysanız, değişiklik yapmak için ilgili sınavın başvuru kılavuzunda bulabileceğiniz genel amaçlı dilekçe ile ÖSYM’ye müracaat edebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi?

👉 YKS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu