Gündem

Balık Burcu Hangi Ay? Balık Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir? Balık Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu?

Balık Burcu Hangi Ay? Balık Burcu Kadını ve Erkeği Özellikleri Nelerdir?. Astrolojide yer alan 12 Burçtan sonuncusu olan Balık Burcu Hangi Tarih? merak ediliyor. Özellikle Balık Burcu olanlar Balık Burcu Kadını ve Erkeği Kişilik Özellikleri Nelerdir? bilmek istiyor. Bununla birlikte Balık Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu? Balık Burcu Aşk Hayatı gibi merak edilenler için, Balık  Burcu tüm özelliklerini sizler için detaylıca hazırladık…

Balık Burcu Hangi Ay?

Burçlar, doğum tarihi ve aylarına göre hesaplanmaktadır. Hangi burç hangi ay, hangi tarih merak edenler aynı zamanda, burçların genel özelliklerini de merak etmekte. Burçlar insanların üzerinde karakteristik olarak  etkilediğini düşünüldüğü için günlük, aylık burç yorumlarını hemen hemen herkes ara ara okumakta. Gelelim Balık burcuna; 20 Şubat  – 21 Mart Şubat  tarihleri ​​arasında doğanlar da Balık Burcu olurlar.

Balık burcunun sembolü biri yukarı doğru yüzen ve yaratıcı ile birleşmeyi simgeleyen, diğeri ise aşağı doğru yüzen birbirine bağlı iki balıktır. Su grubu değişken burçlardır. Balık burçları duygusal, yaratıcı, hassas, sanatsal, merhametlidir. Şiirsel doğaları, şefkatli yaklaşımları, kibar tavırları ile bilinirler. Balıklar için en birincil özellik, duygusal ve hassas doğalarını güvenle ortaya koyabilecekleri alanlarda yer almaktır.

Ancak duygusal karmaşaları ile etrafında ki kişilerin anlamakta zorlandığı hareketler yapabilirler. Sevilmeye, ilgi görmeye ihtiyaç duydukları masalsı bir hayat isterler. Bazen hakkettikleri ilgiyi bulmakta zorlandıklarında , aşırı duygusal ruh halinde olurlar.


Balık Burcu Genel Özellikleri

Empatik yaklaşımları ile karşısında ki kişilerin duygularını hissedebilirler. Başkalarının acısını hissetme özelliği ile şifacı, medyum yönü vardır. İnsanlara yardım etmek, şefkatli yaklaşmak, karşıdaki kişilerin ihtiyaçlarını önemsemek onlar için motive edicidir. Kendinden çok başkalarının iyiliğini düşünür. Fedakarlığı sonucunda kurban veya kurtarıcı rollerinde karşımıza çıkabilir. Bazı durumlarda kendini düşünmeden başkalarına yardım etmesi,  kendini kurban etmesine yol açar. Bulunduğu ortamın enerjilerini etkisini hızla hisseder.

Balık burcu başkaları için kendini kaybeden bir burçtur. Başkalarının duygularıyla o kadar çok bütünleşir ki empatiyi abartabilirler. Aşırı fedakar yapısı, affediciliği artırabilir ve etrafındaki kişilere kin tutamaz. Duygularını ifade etmediği, anlatmadığı özlemleri, derin bekleyişleri olabilir. Romantik, hayalci, sanatsever olarak karşımıza çıkar. Bazen ortaya koyduğu kaçamak davranışlar, bazı zamanlarda kendi ile yalnız kalma isteğinden kaynaklanır. Doğada vakit geçirmek, gürültüden uzaklaşıp, kendi dünyasında kaybolmaya ihtiyaç duyarlar.

Başkalarının duygularını sünger gibi emdikleri için bu süreçte kendi kendilerine şarj olma ihtiyacı hissederler. Hayal dünyasına kaçmak isteği yoğun olduğu için, bazı durumlarda alkole kaçış söz konusu olabilir.  Bir gündemin içinde çabuk dağılma riski vardır, odaklanma sorunları söz konusu olabilir.


Balık Burcu Karakteristik Özellikleri

Yoğun enerji geçişlerinde Balık burcu yatıp uyumaya ihtiyaç duyar, bazen bu kaçıştır. Balık burçları gerçekçi bakış açılarından uzakta hayal dünyasında yaşamaya eğilimlidirler. Balık burcu bağımlılık, kararsızlık, kaos, gerçeklerden kaçma yaşamaları onların sorunlarıdır. Etrafındaki kişilere hesap sormasından hoşlanmazlar ve kendi kafalarına göre davranmak isterler. Bazen bir yere ait olmak isteyen yapısı, sonrasında hiçbir yere ait olmak istemeyebilir.

Bazı zamanlarda çok yoğun duygular yaşar ve nasıl yöneteceğini bilemez. Hassasiyeti neticesinde çabuk kırılma ve duygusallaşma görülebilir. Etrafında ki kişilerce kandırılmaya müsait yapıdadır, çünkü direkt karşıdaki kişiye inanır. Bazen bir konuya başlamak için, başkasının cesaret vermesine ihtiyaç duyarlar. Duyguları karışık ve derin olduğu için enerjisel dalgalanma çok yaşarlar. Bazı durumda çözümler üretmek yerine kendilerini suçlama olabilir. Melankolik yapısı, ruhsal dalgalanma şeklinde yansıyabilir.

Dünya genelinde birçok dini ve mistik konular Balık burcu tarafından yönetilir,  hisleri kuvvetli burçlardır. Sezgileri güçlü olan Balık burçlarının rüyaları da boldur.


Balık Burcu Olumlu Olumsuz Özellikleri

Olumlu Özellikler 

  • Merhametli: Balık burcu oldukça merhametlidir. Ona kötülük yapanlara dahi bile merhamet besleyebilir. Kalbi çok hassastır bu yüzden en ufak bir olayda bile merhametiyle hareket edebilir.
  • Sanatsal: Balık burçlarının sanatsal yönü oldukça zengindir. Bir Balık burcuysanız o zaman sanatla aranız, sanat gözünüz ve sanatsallığa yatkınlığınız yüksektir. Belki bir sanatsallık gerektiren bir işle bile uğraşıyor olabilirsiniz. Ayrıca hayal kurmak onların işi bu yüzden onlar sanat için yaratılmıştır.
  • Sezgisel: Balık burcunun sezgilerine güvenin. Onlar sezgileriyle hareket ederler ama sezgileri de onları asla yanıltmaz. Balık burcu her ne yaparsa yapsın önce sezgilerini dinler sezgileri onları rahatsız ediyorsa o işi yarım bırakmaya da meyillilerdir.
  • Düşünceli: Balık burcu ince detayları düşünmekle bilinir. Onlara göre estetik ön plandadır bu yüzden ince işler her zaman Balık burcundan sorulur. Ayrıca Balık burcu her zaman etrafındaki insanları düşünür ve hep onların iyiliği için çalışır.

Olumsuz Özellikler 

  • Saf: Balık burcu su grubu olduğundan dolayı saftır. Kendileri her zaman temiz kalplidir bu yüzden etrafındaki insanlarında her zaman öyle olduğunu düşünür ve her söylenene inanır. Balık burçları söylenenlerin arkasındaki nedeni irdelemez bu yüzden kim ne derse ona inanır.
  • Kurban rolü: Balık burcuna dikilmiş kaftan bir özellik diyebiliriz. Balık burçları her zaman kurban rolündedir veya kurban rolünde olmaya meyillidir. Onlar etrafı için çalışır bu yüzden kim ne derse onu yapabilir bazen bu durum abartıya kaçar.
  • Hayalperest: Balık burcu her zaman hayal kurabilir öyle ki hayallerine kapılıp gider fakat gerçekleri göremez. Bu da gündelik hayatta onları zorlayabilir. Hayalleri sayesinde her şeyi başarmak ister fakat bazen hayalleri abartı da olabilir.
  • Korkak: Balık burcu korkaklığı yüzünden genelde risk alamaz. Her olayı ince eleyip sık dokur ve her yapılanın ve her olayın arkasındaki nedeni araştırır. Farklı ortamlara girince gerginleşebilir. Farklılığa açık bir kişiliği yoktur.

Balık Burcu Erkeği Özellikleri

 

Balık erkeklerinin empati yönü oldukça önemlidir. Duygularını derinden hissederler. Başkaları üzüldüğünde, yardım etme dürtüsüne sahip olurlar. Balık burcu bir erkek oturup saatlerce konuşan birini dinler. Arkalarına yaslanıp birinin acı çekmesini izleyemezler. Yardım etmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Balık erkekleri son derece yaratıcıdır. Güzel sanatlar yaratmak için duygularını resim, yazı ve dansa yönlendirirler. İnsanlarla birlikte olmaktan hoşlansalar da mahremiyetlerinden de keyif alırlar. Yalnız zaman geçirmek onlara duygularını keşfetme şansı verir. Sanat onlara savunmasız olmaları için bir çıkış sağlar.

Birçok Balık burcu erkeği karamsardır. Kafaları yerine kalpleri ile düşünmek onlara göredir. Balık burçları her zaman geçmişte yaşar bu yüzden ona kötülük eden biri varsa bunu asla unutmazlar. Geçmişi daha çok düşündükleri için gelecek için plan yapmakta zorlanırlar. Balıklar aynı zamanda hep kendi kabuklarında olmak ister değişime açık insanlar değillerdir. Balık burçları kin tutarlar asla olan olayları unutmazlar.

Erkek ya da kadın olsun, Balık hayalperesttir. Kafaları bulutlardadır çünkü her şeyi başarabileceklerine inanırlar. Balıklar, onlara ulaşmak için çaba sarf etmeseler bile, kendileri için büyük hedeflere sahiptir. Bu işaret maceralar hakkında hayal kurmayı sever. Herhangi bir biçimde kaçıştan zevk alırlar. Balık, müzikte, kitapta veya televizyon izlerken kaybolmayı sever. Balık burcu erkeği romantiklikten de hoşlanır sevdiği biri için yapamayacağı şey yoktur!


Balık Burcu Kadını Özellikleri

 

Balık burcu kadınları şaşırtıcı bir şekilde kapalılardır.. Başkalarıyla ilgilenmeyi sevseler de, kimsenin onlarla ilgilenmesine asla izin vermezler. Kendilerini seven insanlardan yardım kabul etmekte zorlanırlar. Balık, sorunlarını dünyayla paylaşmaktan hoşlanmaz. İçlerinde acı çekerken bile iyiymiş gibi davranırlar. Bu burç, insanların etrafında olmayı sever, ancak kendilerini bağımsız olarak görürler. Balık burcu kadını oldukça sezgiseldir. Sezgilerine çok güvenirler ki bu konuda da haksız sayılmazlar. Sanatsal yönleri oldukça gelişmiştir. Onlar için sanat bir yaşam olgusudur.

Balık kadınları yalnız vakit geçirmekten hoşlanır. İnsanları sevmelerine ve partnerlerine bağlanmalarına rağmen, biraz alana ihtiyaçları vardır. Yalnız zaman onlara yaratıcı projeler üzerinde çalışma şansı verir. Aynı zamanda onlar bir kaçış olarak televizyon izleme, müzik dinleme gibi aktivitelere bayılırlar! Balıklar her zaman kendilerini meşgul tutmayı başarabilir etraflarında kimse olmadığında bile kendi başlarına çok eğlenirler.

Balık kadınları kararsız ve tembel olma eğilimi sergileyebilir. Büyük hedefleri olan hayalperestler olsalar da, bu hedeflere doğru çalışmayı ihmal edebilirler. O geleceği yaratmak için adımlar atmak yerine hayali bir gelecek hakkında hayal kurmayı tercih edebilir. Gerçek dünyada yaşamaktansa hayal dünyasında yaşamayı tercih ederler. Balık burcu kadını tanıştığı herkese bir anda çok güvenebilir bu da onların ilerde üzülmesine neden olabilir. Onlar herkesi kendileri gibi gördükleri için kimsede art niyet aramazlar.


Balık Burcu Hangi Burçlarla Uyumlu

Balık-Koç Burç Uyumu

Koç’un sade dünyası Balık’a çok ters gelebilir. O, dans eder gibi bir hayat düşlerken, sert ve ketum bir dünya ile karşı karşıya gelmiştir. Üstelik, üzülüp ağladığı zaman, ona mendil uzatacak bir insan değildir Koç. İkisi de birbirlerinin dünyalarını tüm iyi niyetlerine rağmen anlayamazlar. Koç’un hareketli yapısına bir Balık’ın eşlik edebileceğinizi düşünmeniz hatadır. Tüm iyi niyetinize rağmen bu beraberliğin ömür boyu sürmesi imkansızdır. Zaten her şeyin yarım kalacağını onlar da anlamışlardır. Bu beraberliğe ‘hoşçakal’ diyerek sessizce ayrılırlar.

Balık-Boğa Burç Uyumu

Başlangıçta her şey normaldir. Her şey olması gerektiği kadardır. Bilinen görevler paylaşılmıştır. Herkes kendince sorumluluğuna sahip çıkar. Renksiz, kokusuz ve tartışmasız bir beraberliktir bu. Uzun vadede ilişkide toksin oluşur, birbirlerine karşı nedensiz reaksiyonlar göstermeye başlarlar. İmkansız olan bir şeyi neden başlattıklarını onlar da bilemez. Kafalarında binlerce soru işaretleri içinde birbirlerine ‘hoşçakal’ derken, Balık’ın gözyaşları Boğa’yı yolundan döndüremez.

Balık-İkizler Burç Uyumu

Balık’ın pırıltısı başlangıçta İkizler’e ilginç gelebilir. Meraklı İkizler, hep arayış içindedir. Bir gün oltasına garip bir Balık takılır. Ona ayıracak zamanı yoktur. Her şeye rağmen, onunla hoş vakit geçirir. İkizler, bir dünya insanıdır. Balık ise, kendi mistik dünyasının bir aşk kahramanıdır. Düşler ise hep masallarda kalır. Balık istediği kadar çaba göstersin, İkizler’i istediği gibi yönlendiremez. Ne yaparsa yapsın, İkizler çoktan yol hazırlıklarına başlamıştır. Ona ‘güle güle’ demekten başka hiçbir şey yapamaz.

Balık- Yengeç Burç Uyumu

Tanıdık denizlerin usta yüzücüleri, karşılaştıkları anda hiç yabancılık çekmezler. Onlar, birer sualtı kahramanıdırlar. Konuşmadan anlaşır, yıldırım hızıyla birbirlerine çekildiklerini hissederler. Başkalarının dünyaları onlara yabancıdır. Artık, özledikleri aşka kavuşmuşlardır. Unuttuğumuz duyguların tanığıdır onlar. Her konuda müthiş anlaşan bu çiftlerin mutlulukları seyredilecek bir filmdir sanki. Kıskançlık krizleri dışında her şey mükemmel gider. Bu kadar kusurun olmaması mümkün değil.

Balık-Aslan Burç Uyumu

Bazen, nedensiz aşklar yaşanır. Birden bire ansızın gelişir. Adını koyamadıkları bir duygudur bu. Gece ve gündüzü anımsatan zıt kişiliklerin, kopamaz bir biçimde kaynaşması gibi. Balık’ın pırıltısı, Aslan’ın ışıltısı ile birleşir. Muhteşem bir dekor, mükemmel bir oyun. Her oyunun bir sonu vardır. Işıklar söner ve perde kapanır. Geriye güzel bir senaryo ve hep sahnede görmek istediğimiz kahramanlar kalır. Bu aşkın bitmesi gerekir ve inanın hatırlanması, yaşanmasından daha güzel olacaktır.

Balık-Başak Burç Uyumu

Başak burcunun bilinçli olarak, Balık burcuna aşık olması imkansız gibi bir şeydir. Ters koordinatların insanlarıdır. Hangi düğmeye bassanız yanlış ses verir. Balık, dünyaya anne ve baba olmak için gelmiştir. Duygusallığını yüksek dozlarda kullanır. Başak ise, iş dünyasının önemli kişisi olmaya kurgulanmıştır. Sonuç, her ikisi için hayal kırıklığıdır. Fakat inatçı Balık, bu ilişkiden vazgeçmek istemeyebilir. Sonuç onların istekleri dışında gelişecektir Her şey bir gün tarihe karışacaktır.

Balık-Terazi Burç Uyumu

İkisi de dünyaya aşkı tanımak için gelmişlerdir. ‘Love Story’ kahramanları olmaya adaydırlar. Birlikte, aşkın her türlüsünü yaşarlar. Gözyaşları, vedalar, kavuşmalar ve romantizm, bu filmde fazlasıyla yer alır. Bu beraberliğe kendilerini öylesine kaptırırlar ki, yaşamda başka insanların da var olduğunu keşfettiklerinde, artık çok geçtir. Duyguların paylaşıldığı bu aşkta beklenen gelişme istenen sonucu vermeyecektir. Aşk bir yerlerde kesintiye uğrarken, bunun suçlusu her ikisi de değildir. Zaten ortada suç yoktur.

Balık-Akrep Burç Uyumu

Mistik dünyanın aşk büyücüleridir. İkisinin de dünyası çok farklıdır ve farklılığı da birbirlerinde keşfederler. Yalnız bu aşkta gözyaşı mutluluktan daha fazladır. Akrep’in sert çıkışlarından, Balık bol bol nasibini alır. Duygusal ağırlıklı olan bu ilişkiye, kıskançlığın katılması ile aşkın tüm ögeleri tamamlanır. Ömür boyu inişli çıkışlı yaşanacak bu ilişkide kimin haklı çıktığı önemli değildir. Gerçek olan tek şey, konuşacak ve tartışacak çok zamanları olacaktır. Onları kendi haline bırakmak galiba en iyisi.

Balık-Yay Burç Uyumu

Balık’ın aşırı duygusallığı Yay’a çok garip gelir. Duygudan çok, akıl ve mantık insanı olan Yay’lar hayatı dramatize etmeden devam etmek isterler. Balık’ın bağımlılığı Yay’a gereksiz bir sorumluluk gibi gelir. Zaten hayatın içinde gereğinden fazla dert vardır. ‘Vur kaç’ tan hoşlanan Yay’lar için Balık, taşınması zor bir yüktür. Bir gün her şeyin mükemmel olacağına inanan Balık’lar için zor bir süreç başlar. Bir bilseler Yay ile bu beraberliğin asla olmayacağını, acaba yine beklerler mi? Belki de inatla devam ederlerdi ne dersiniz.

Balık-Oğlak Burç Uyumu

İşte ideal bir çift. Herkes kendi görevinden memnundur. Oğlak, yaşamını iş hayatına göre kurgulamıştır. Maddesel konular hayatının bir parçasıdır. Amacı başarılı olmak, kendini kanıtlamaktır. Balık’ın ise buna hiç itirazı yoktur. Aradığı tek şey güvendir ve Oğlak bu güveni ona en iyi şekilde sağlar. Bu birliktelikte her şey yolundadır. Duygular farklı bile olsa gittikleri yol aynıdır. Bu beraberliği ikisi de benimser. Yıllar geçtikçe daha anlamlı bir aşk olacaktır. Birbirlerini seçtiklerinden pişman olmazlar.

Balık-Kova Burç Uyumu

Fiziksel çekim haricinde, fazla ortak yönleri yoktur. Başlangıçta Kova’nın yardımseverliği, Balık‘ın hoşuna gitmiş, onu kendine yakın görmüştür. Sonradan, herkes kendi yaşamına çekildiğinde, birlikteliğin sıradanlığı ortaya çıkarak, ilişki cazibesini kaybedecektir. Özgürlükçü Kova’ları, Balık’ın derin aşkı bile yolundan döndüremeyecektir. Kova’lar yaşamı uzak diyarlarda keşfetmek için gelmişler fakat Balık’ın derin sularına takılmışlardır. Kurtulmaları zor olmayacaktır.

Balık-Balık Burç Uyumu

Kendi duygusal denizlerinde boğulmadan yaşamayı öğrenmek zorundadırlar. Zaten başka şansları da yoktur. Birbirlerinin dünyasını en iyi anlayan yine kendileridir. Yaşamı zorlaştırmak yerine, kolaylaştırmayı tercih etmelidirler. Uzun zaman diliminde ortak paydaları en iyi şekilde bulacaklardır. Her şeyi ile yoğun ve derin bir aşktır. Kıskançlıkla, paylaşım birlikte güzel bir uyum oluşturacak ve aşklarını patolojik yapmazlarsa her şey güzel olacaktır. Zaten ikisinin de birbirlerini keşfedecek çok zamanları olacaktır.


Balık Burcu Aşk Hayatı

Balık burçları için duygular çok önemli olduğu için aşk insanıdır. Hayalleri kurduğu aşka benzer bir ilişki yaşamak ister. Balık kişileri aşk yaşamak masal dünyasına giriş yapmak gibidir. İlişkilerde sorumluluk almak kısmına geldiğinde masal dünyasından çıkıp yeni hayaller peşinde ilerleyebilirler. Bazı Balıklar aşkta ulaşılmaz olanı, özlem duygusunu severler ve platonik duygular yaşarlar. Yaşadığı aşk ve özlem duyguları ile birlikte müzik, sanat ve yaratıcılık ortaya çıkar. Aşkta daha uçarı yaklaşsa da Balıklar, evlilik te daha güvenilir kişilerle olmak isteyeceklerdir. Sevmek, sevgiyi paylaşmak onlar için önemlidir.

Karşısında ki kişiye hemen inanır bağlanır. Başak burcu ile tamamlanma duygusunu yaşarlar. Birbirlerinin eksik yönlerinden yaşamı öğrenirler. Yengeç ve Akrep burçları ile duygusal bağ kurup, anlaşabilirler. Oğlak, Boğa burçları ile dengeye gelip, sağlamlaştığını, köklendiğini hissederler. Aslan, Koç, Yay burçları ateş elementi, ben merkezci oldukları için , Balığın hassas yönüne zor gelebilir.


İkizler Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu