Kimdir

Nazan Kesal Kimdir, Nerelidir? Nazan Kesal Hayatı ve Biyografisi

Nazan Kesal Kimdir, Nerelidir?. Bir çok film ve dizide rol alan usta oyuncu Nazan Kesal merak edilmekte. Son olarak Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Sevda karakterini canlandıran Nazan Kesal Eşi Kim? araştırılmakta. Gelin birlikte usta oyuncu Nazan Kesal Hayatı ve Biyografisini öğrenelim…

Nazan Kesal Kimdir?

Sayısız film ve dizi de rol alan bir çok karaktere can veren Nazan Kesal Kimdir? merak edilmekte. Usta oyuncu olan Nazan Kesal, 28 Mart 1969 Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde dünyaya gelmiştir. 2024 yılı itibari ile 55 yaşındadır. İlk, orta ve lise öğrenimini memleketinde okudu. Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk bölümünde tamamladı. Beykent Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisans yaptı.

Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal; televizyon dizileri, sinema filmleri ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996-2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Bursa Devlet Tiyarosu, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi yerlerde tiyatro oyunculuğu yaptı.


Nazan Kesal Hayatı ve Biyografisi

55 yaşındaki usta oyuncu Nazan Kesal eşi de aslında oldukça tanınan Ercan Kesal’dır. 2005 yılında doktor, yönetmen ve oyuncu Ercan Kesal ile evlendi. Çift, 2006’da dünyaya gelen çocuklarına ‘Poyraz’ adını verdi. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro ve Film yönetmeni Nazan Kesal, 28 Mart 1969 tarihinde Manisa’da dünyaya geldi. İlköğretim ve liseyi Manisa’da tamamlamasının ardından yüksek öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro – Oyunculuk bölümünde 1991 yılında bitirdi.

Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşen Nazan Kesal, Tv dizileri, sinema ve reklam filmlerinde rol aldı. 1996 – 2004 yılları arasında Diyarbakır Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. 2004 başında Bursa Devlet Tiyarosu’na atanan sanatçı, Ankara Sanatevi Tiyatrosu, Tiyatro Ayna, Tiyatro İstanbul, Diyarbakır Sanat Merkezi gibi özel topluluklarda da çalıştı. Beykent Üniversitesi Sinema TV bölümünde master yapmıştır. Kendisi gibi oyuncu olan Ercan Kesal’la hayatını birleştiren Nazan Kesal, bir çocuk annesidir.

Twitter 👉 Nazan Kesal


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Serpil Yılmaz Kimdir, Nerelidir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu