KYK

KYK Bursu Ayın Kaçında Yatıyor 2024 – T.C. Kimlik No’ya Göre Burs/Kredi Yatma Tarihleri

KYK Bursu Ayın Kaçında Yatıyor 2024 – T.C. Kimlik No’ya Göre Burs/Kredi Yatma Tarihleri. Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilere burs ve kredi imkanı sunmaktadır. KYK bursu kurumca belirlenen şartları taşıyan öğrencilere verilirken KYK öğrenim kredisi ise başvuru yapan tüm ön lisans ve lisans öğrencilerine verilmektedir. İşte T.C’ ye göre KYK Burs Yatma Tarihleri.

KYK Bursu Ayın Kaçında Yatıyor?

Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ihtiyaç sahibi ön lisans ve lisans mezunu öğrencilerine burs ve kredi imkanı sunmaktadır. KYK Bursu kurumca belirlenen şartları taşıyan öğrencilere verilirken KYK öğrenin kredisi ise başvuru yapan tüm öğrencilere verilmektedir. KYK burs ve kredi ödemeleri T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.


T.C. Kimlik Numarasına Göre Burs Yatma Tarihleri

KYK burs ve kredi ödemeleri öğrencilerin T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10’uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

T.C Kimlik numaralarının son hanesi:

“0” olanlar: her ayın 6’sında

“2” olanlar: her ayın 7’sinde

“4” olanlar: her ayın 8’inde

“6” olanlar: her ayın 9’unda

“8” olanlar: her ayın 10’unda ödemeleri hesaplarına yatmaktadır.


KYK Üç Aylık Toplu Ödemeler Ne Zaman Yatar?

KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanmasından sonra ilk defa KYK burs ve kredi alacak öğrencilere Ekim, Kasım ve Aralık ayları için 3 aylık toplu ödeme yapılır. Geçtiğimiz yıllarda ilk defa KYK burs ve kredi alacak öğrencilere ödemeler Aralık ayı sonu veya Ocak ayı ilk haftası yapılmaktadır.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK Burs-Kredi Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 Okulu Dondurunca KYK Bursu/Kredisi Kesilir mi? 

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu